Uprawnienia elektryczne online

Czym są uprawnienia elektryczne online?

Czy wiesz, że uprawnienia elektryczne można zdobyć online? Od jakiegoś czasu to świetne i proste rozwiązanie na zostanie wykwalifikowanym pracownikiem w obsłudze, montażu, remoncie, konserwacji oraz kontroli i pomiarów urządzeń, sieci, a także instalacji elektrycznych. Więcej o tym znajdziesz, w tym artykule.

Uprawnienia elektryczne a forma zdalna

Zdobycie niezbędnych kwalifikacji, aby móc pracować to priorytet dla wszystkich fachowców związanych z branżą elektroenergetyczną. Do niedawna takie osoby musiały pojawiać się na szkoleniach oraz egzaminie państwowym w miejscach siedzib firm, które takie uprawnienia realizowały. To było dość spore utrudnienie ze względu na dojazdy, a co za tym idzie stratę czasu i pieniędzy. A nie każdy może sobie na to pozwolić! Pojawiło się jednak rozwiązanie alternatywne, które teraz przejmuje dowodzenie nad szkoleniami elektrycznymi, czyli kursy online. Jest to najszybszy i najprostszy sposób na zdobycie niezbędnego certyfikatu potwierdzającego posiadane wiedzy i umiejętności w zakresie elektroenergetyki. Wszystkiego czego potrzeba do dostęp do internetu, sprawny sprzęt – laptop, telefon, tablet, kamerka i mikrofon. Czym, więc są uprawnienia elektryczne online? To te same kwalifikacje, które otrzymuje się w formie tradycyjnej bez wychodzenia z domu. Przeważnie kursy online z podstawowego zakresu elektryki nie przekraczają kwoty większej niż 400 złotych. Osoba, która zdecydowała się na zakup kursu powinna otrzymać materiały edukacyjne do samodzielnej nauki lub przerobi naukę wraz z szkoleniowcem na wideokonferencji w grupie kilku osób przez kilka godzin. Po ukończonym kursie osoba może podejść do egzaminu i zdobyć np. uprawnienia fotowoltaika.

Kurs online a egzamin państwowy

Oprócz kursu, który należy ukończyć trzeba zaliczyć egzamin państwowy prowadzony przez komisję kwalifikacyjną powołaną przez Urząd Regulacji Energetyki. Taki egzamin też może być w formie online. Ważne, aby komisja składa się z 3 osób. Zazwyczaj jest to realizowane jako wideorozmowa i taki egzamin może trwać od 10 do 15 minut w zależności od wybranego zakresu kwalifikacji.

Dlaczego warto wybrać kurs G1 elektryczny online?

Jest to forma dzięki, której nie będziemy tracić cennego czasu i pieniędzy na dojazdy oraz zakwaterowanie w hotelu. Oprócz tego korzyścią płynąca z formy zdalnej to możliwość nauki w momentach naszego życia, które to nam najlepiej odpowiadają. Wszystko odbywa się szybko, sprawnie, a certyfikat kwalifikacyjny dociera w kilka dni po zdaniu egzaminu pocztą. Czy to nie jest lepsze rozwiązanie? Na pewno tak.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *