Białe szaleństwo na skuterze śnieżnym

Idzie zima… pora na śnieżne szaleństwo

Wiele osób życzyłoby sobie, aby zima w tym roku była raczej łagodna, może wręcz i ciepała. Co ciekawe, życzenia te mają faktycznie sporą szansę spełnić się – tak przynajmniej donoszą prognozy meteorologów. Jednak nie w całym kraju… Są oczywiście takie jego zakątki, gdzie śnieg będzie niemal na pewno. I oby było go jak najwięcej. Mowa oczywiście o górach, do których ciągniemy tak chętnie właśnie z uwagi na biały puch.

Zimowa stolica Polski wita

Gdy zima, to pora do Zakopanego. Z tym twierdzeniem zgadza się mnóstwo Polaków, corocznie więc stolica Tatr i Podhala jest tłumnie odwiedzana przez turystów. Ciężko bowiem nie poddać się jej urokowi. Zakopane bez wątpienia ma coś w sobie – nie tylko położenie wśród pięknych i majestatyczny góra, ale także swoisty, regionalny klimat. Ma on zresztą swoją nazwę – to góralszczyzna. Miasto, które wita panoramą Tatr, śpiewną gwarą, pysznymi (acz prostymi) daniami, oferując jednocześnie dużo możliwości spędzania wolnego czasu. Na tyle zróżnicowanych, że coś dla siebie znajdują tu rodziny z dziećmi, zakochane pary, grupy przyjaciół. I bynajmniej nie chodzi tylko i wyłącznie o ten najbardziej klasyczny sposób spędzania wolnego czasu, czyli wędrówki górskie. Oczywiście nadal mają one wielu zwolenników, pasjonatów, którzy mogliby nie schodzić ze szlaków całymi dniami. Jednakże coraz bardziej popularne są inne sposoby zwiedzania stoków, dolin i leśnych duktów. W lecie pojawiają się na nich quady i buggy, zimą zaś podbijają skutery śnieżne Zakopane i jego okolice.

Skuterami przez bezdroża

Trzeba przyznać, że skutery śnieżne nie należą do popularnych pojazdów. Dużo częściej można zobaczyć je na filmach niż w rzeczywistości. Mało jest bowiem terenów, na których można z nich korzystać. Mało jest też dni z odpowiednią pogodą i warunkami atmosferycznymi. Wszak zimy stają się coraz cieplejsze i są rejony, gdzie większe zdziwienie budą opady śniegu, niż jego brak. Na szczęście jesteśmy w Zakopanem! Tu zaś niemal ze 100% pewnością można liczyć na śnieg i atrakcje, jakie ze sobą niesie.

Dlaczego właśnie skutery śnieżne? Miłośnicy pojazdów silnikowych dobrze wiedzą, jaki urok ma jazda na quadach, w gokartach, samochodach terenowych. Te echa można odnaleźć również w skuterach. Swoboda wędrówki po bezdrożach, adrenalina temu towarzysząca, no i wyjątkowość doznań, na które trzeba dosłownie czekać cały rok. Jeżeli tylko wybieracie się do Zakopanego tej zimy, to nie zapomnijcie wpisać jazdy skuterem śnieżnym na swoją listę rzeczy do zrobienia. Nie trzeba szukać daleko, bo biuro wynajmu tych potężnych i urzekających maszyn znajduje się w zasadzie dokładnie w centrum Zakopanego, na Gubałówce. Pewny, sprawdzony organizator zapozna was z urokami górskich pejzaży i mruczeniem silników skuterów śnieżnych. Na wyprawę oczywiście wybieracie się z przewodnikiem i instruktorem, by przygoda była nie tylko emocjonująca, ale też bezpieczna i na długo została w pamięci.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *