Męski łańcuszek stalowy typu pancerka

Jak nosić męskie łańcuszki stalowe i czy warto po nie sięgnąć?

Męska biżuteria z roku na rok zyskuje na popularności. Panowie coraz chętniej eksperymentują z modą i nie boją się biżuteryjnych dodatków, które przez lata zarezerwowane były głównie dla kobiet. Przykładem są męskie łańcuszki stalowe. Jak należy je nosić, aby prezentować się stylowo i modnie? Na jakie modele warto postawić?

Męskie łańcuszki stalowe – jak wybrać dobrze?

Wbrew pozorom męskie łańcuszki stalowe to dość szeroka kategoria produktów. Widać to doskonale na przykładzie oferty e-sklepu https://versatile-shop.pl/lancuszki-stalowe-meskie.

Męskie łańcuszki ze stali różnią się między sobą przede wszystkim długością. Najkrótsze modele o długości do 45 cm mocno przylegają do ciała. Panowie często stawiają na łańcuszki 50-55 cm, które luźno opadają na obojczyki. Można je nosić pod i nad koszulą. Do wyboru są też łańcuszki znacznie dłuższe, do których dobiera się na ogół zawieszkę. Najdłuższe mają ponad 70 cm długości.

Nie mniejsze znaczenie ma grubość męskiego łańcuszka stalowego. Od tego w dużej mierze zależy to, czy dany model będzie dobrze współgrać z zawieszkami. Przy wyborze męskiej biżuterii mieć na względzie trzeba również jej kolorystykę. Panowie o chłodnym typie urody najlepiej prezentują się w łańcuszkach o srebrnym odcieniu. Z kolei dodatki w kolorze złota są lepszym wyborem dla posiadaczy cieplejszej karnacji. 

Jak dobrać łańcuszki męskie stalowe do stylizacji?

Męskie łańcuszki stalowe mogą być świetnym uzupełnieniem męskich stylizacji, o ile są odpowiednio do nich dobrane, Wbrew pozorom tego typu biżuteria pasuje zarówno do looków eleganckich, jak i casualowych, sportowych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że naszyjniki dobierane do garniturów powinny być raczej proste, stonowane. Nie mogą zbyt mocno rzucać się w oczy. Większe pole do popisu jest podczas tworzenia stylizacji codziennych. Wtedy można trochę zaszaleć. 

Wybierając męski łańcuszek stalowy od razu warto zastanowić się, jak będzie noszony – samodzielnie, a może razem z innymi dodatkami? Jeśli to on ma być główną ozdobą, można zdecydować się na model nieco grubszy o ciekawym splocie. Jednak zawieszki wiesza się raczej na nieco cieńszych łańcuszkach i o tym również trzeba pamiętać. Na grubym łańcuchu zawieszka będzie się prezentować dość dziwnie. 

Okazuje się, że męskie łańcuszki stalowe mogą być doskonałym wyborem dla mężczyzn w każdym wieku. Stanowić mogą świetne uzupełnienie wielu stylizacji, także tych nieco bardziej formalnych. Przekonać się o tym warto na własnej skórze. 

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *