Chcesz cieszyć się jędrną, gładką skórą, pozbawioną niedoskonałości i widocznych zaskórników? Zatem w Twojej rutynie pielęgnacyjnej nie może zabraknąć peelingu do twarzy. Z jego pomocą pozbędziesz się zanieczyszczeń i martwego naskórka ze skóry twarzy. Dzięki temu Twoja twarzy będzie wyglądać młodziej, zdrowiej, a do tego będzie przyjemnie odświeżona. Przekonaj się, jak wybrać peeling do twarzy i jak należy stosować ten produkt.
Spis treści
Dlaczego warto stosować peeling do twarzy?
W wyniku naturalnego cyklu odnowy skóry na jej powierzchni pojawia się martwy naskórek, którego możesz pozbyć się z pomocą peelingu. Gdy te zanieczyszczenia pozostają na skórze, to odbierają jej naturalny blask, częściej mogą pojawiać się niedoskonałości, a nawet pogłębiać zmarszczki. Dlatego peeling do twarzy pozwoli Ci odsłonić nową warstwę naskórka, a dzięki temu szybko dostrzeżesz zalety korzystania z tego kosmetyku, oto one:
- ujędrnienie skóry,
- odblokowanie zatkanych porów,
- gładka, promienna, a do tego młodo wyglądająca skóra twarzy,
- cera pozbawiona wągrów i zaskórników,
- lepsze mikrokrążenie skóry,
- przyspieszenie procesów odnowy skóry,
- duże lepsze wchłanianie składników odżywczych, które znajdują się w innych kosmetykach do pielęgnacji twarzy.
Jakie są rodzaje peelingów do twarzy?
Podczas wybierania peelingu do twarzy bardzo ważne jest to, żebyś kierował się indywidualnymi potrzebami swojej skóry. Dzięki temu nie tylko zdecydujesz się na dopasowany kosmetyk, ale też zyskasz pewność, że poradzi sobie z Twoimi problemami skórnymi, będzie dopasowany do jej poziomu wrażliwości itp. Wśród dostępnych opcji masz:
- peeling mechaniczny – może być drobno- lub gruboziarnisty, który usuwa martwy naskórek poprzez ścieranie, wymaga to pocierania twarzy, co nie jest dobrym rozwiązaniem dla osób z wrażliwą, naczyniową lub trądzikową cerą;
- peeling enzymatyczny – rozpuszcza martwy naskórek przy pomocy naturalnych enzymów roślinnych, to znacznie delikatniejsza metoda, która sprawdzi się u osób z wrażliwą lub problemową skórą, wtedy np. zyskasz pewność, że trądzik nie będzie przenosił się na inne części twarzy;
- peeling chemiczny – zazwyczaj taki peeling jest wykonywany w profesjonalnym salonie kosmetycznym, bez wątpienia jest to dogłębne oczyszczenie, które pozostawia skórę jędrną i wyraźnie odmłodzoną, w tym celu stosowane są związki chemiczne o charakterze kwaśnym.
Jak stosować peeling do twarzy?
Peeling do twarzy powinien stać się częścią Twojego pielęgnacyjnego rytuału, dlatego powinieneś lub powinnaś regularnie go wykonywać. Jednak nie możesz robić tego codziennie, bo uszkodzisz nowo powstałe warstwy naskórka. Zwróć też uwagę na to, jak prawidłowo wykonywać peeling. W przypadku cery wrażliwej, skłonnej do alergii i podrażnień zacznij od testu alergicznego. Szczególnie jest to ważne, jeśli chcesz stosować naturalne kosmetyki, ponieważ one częściej mogą powodować reakcję alergiczną.
Masz już pewność, że nie jesteś uczulony lub uczulona na któryś ze składników peelingu do twarzy? Zatem zapoznaj się teraz z zaleceniami producenta, znajdującymi się na opakowaniu. Zacznij od oczyszczenia twarzy z makijażu przy pomocy płynu micelarnego i żelu do twarzy. Następnie zwilż ją wodą, po czym nanieś niewielką ilość peelingu. Wykonuj wtedy delikatny masaż, który pobudzi krążenie. Zazwyczaj peeling powinien pozostać na skórze przez kilka minut – w przypadku produktów enzymatycznych czas ten może się nieco wydłużyć. Na koniec zmyj produkt z twarzy i przejdź do kolejnych etapów pielęgnacji. Zastosuj tonik lub hydrolat, zaaplikuj serum, a także krem bądź maseczkę. Postaw na produkty z bogatym składem, bo po peelingu skóra jeszcze lepiej wchłania składniki aktywne.
Źródło: Artykuł sponsorowany