Uśmiechnięta mama z dorosłą córką

Jak wybrać prezent dla mamy z okazji Dnia Matki?

Sztuka obdarowywania nie należy do najłatwiejszych. Szczególnie jeśli chodzi o idealny prezent dla mamy. Na co warto zwrócić uwagę, aby trafić w gusta mamy? Jaki prezent wybrać dla takiej, która twierdzi, że „ma wszystko”? Czy warto postawić na prezent praktyczny, czy elegancki?

Jak wybrać trafiony upominek na Dzień Mamy?

Najlepsza przyjaciółka, powierniczka sekretów i źródło siły. Mama to najważniejsza kobieta w życiu wielu z nas. Z okazji Dnia Matki, chcemy podarować jej coś, co sprawi przyjemność i pozwoli wyrazić naszą miłość. Na co warto zwrócić uwagę, aby mama naprawdę ucieszyła się z prezentu?

Prezent ma Dzień Matki — upominek praktyczny, czy elegancki? 

Jest kilka okazji w ciągu roku, gdy stajemy przed wyborem idealnego prezentu dla bliskiej nam osoby. Celebrując Dzień Matki, 26 maja,  chcemy szczególnie wyrazić  miłość dla mamy i podziękować za wszystko, co dla nas robi.  Zależy nam, aby prezent z tej okazji był wyjątkowy, tak jak ona, a jednocześnie praktyczny.

Biżuteria, kosmetyki czy kwiaty i czekoladki to standardowe prezenty na Dzień Matki, które zazwyczaj jako pierwsze przychodzą nam na myśl. Szukając jednak upominku, który naprawdę zachwyci Twoją mamę, nie warto kierować się utartymi schematami. Każda mama przecież jest wyjątkowa, ma inny styl, zainteresowania czy upodobania. Co więcej, najlepsze prezenty to takie, w których przygotowanie włożyliśmy nieco wysiłku. Jak wybrać więc upominek dopasowany do charakteru i upodobań Twojej mamy? 

Jak wybrać prezent? Po pierwsze, słuchaj 

Mamy zazwyczaj nie lubią dzielić się otwarcie  marzeniami i potrzebami, szczególnie jeśli chodzi o upominki. Warto jednak słuchać uważnie, ponieważ często podczas codziennych rozmów mogą zdradzić, czego pragną lub potrzebują. Może zdarzyć się, że nasza mama powie  mimochodem, że przydałby się jej relaksujący masaż lub wizyta w salonie spa? Albo narzeka na stary mikser, którego używa od lat? Być może opowiadała Ci niedawno o tym, że chciałaby kiedyś pójść do nowej  restauracji? Takie rozmowy mogą dostarczyć cennych wskazówek, które naprowadzają  na trop, czego potrzeba  lub  brakuje mamie. Co na ten temat mówi ekspertka od obdarowywania?

Sztuka czytania między wierszami i zwracania uwagi na detale podczas rozmowy może okazać się bardzo przydatna w przypadku wyboru idealnego prezentu na takie okazje, jak Dzień Matki. Szczególnie, jeśli nasza mama należy do tych, które wszystko mają i niczego nie potrzebują. Chcąc sprawić jej przyjemność, warto sięgnąć pamięcią do rozmów, gdy wspominała o czymś, czego pragnie, jednak na co z uwagi na kwestie finansowe lub brak czasu nie mogła sobie pozwolić – komentuje Anna Garmada, CEO właścicielka marki Nobilia, oferującej zestawy upominkowe premium.

Zwróć uwagę na zainteresowania mamy

Wybierając prezent dla mamy z okazji Dnia Matki, warto wziąć pod uwagę  jej zainteresowania. Może to być hobby związane z kulinariami, np. pieczenie, gotowanie, ale też hodowanie roślin czy rękodzieło. W przypadku pasji kulinarnej możesz pomyśleć o książce kucharskiej z przepisami, czy też nowych narzędziach kuchennych, które mogą ułatwić jej gotowanie. Jeśli Twoja mama lubi hodować rośliny, podaruj  jej nowy  kwiat czy elegancką doniczkę. Zwolenniczkom rękodzieła, zapewne przyda się  komplet akcesoriów do szycia lub robienia biżuterii. Niektóre mamy pasjonują się ceramiką lub są  kawoszkami – jeśli Twoja zalicza się do tego grona – zaskoczysz ją, podarowując oryginalną, aromatyczną kawę czy elegancką filiżankę. 

Co ważne – zanim jednak zdecydujesz się na zakup prezentu, zgodnego z jej zainteresowaniami, upewnij się, że Twoja mama nie posiada już takiej rzeczy.  

Postaw na przyjemność

Z pewnością praktyczne prezenty, których mama może używać na co dzień, okażą się przydatne. Jednak warto połączyć praktyczny aspekt upominku  z czymś, co sprawi, że mama poczuje się w tym dniu wyjątkowo. Rozpływające się w ustach praliny, aromatyczna kawa w nietypowym smaku, a może naturalne słodkości w duecie z pachnącą herbatą? To są właśnie te rzeczy, które czynią dzień przyjemniejszym.

W staraniach, by sprawić mamie prawdziwą przyjemność,  pomogą Ci kompozycje prezentowe od Nobilia, pełne wyjątkowych smaków rozpieszczających zmysły, a także niezwykłych gadżetów. Co więcej – zestawy  tworzone są z unikalnych produktów, których nie znajdziesz na sklepowych półkach, dzięki czemu możesz sprawić mamie niepowtarzalną okazję do odkrywania nowych smaków. Taki prezent pozostanie z nią  na długo i będzie przypominał jej o tym dniu, ponieważ wszystkie zestawy prezentowe tworzone są w duchu idei less waste. 

Źródło: Informacja prasowa

Nobilia od ponad 20 lat specjalizuje się w komponowaniu autorskich zestawów upominkowych, znajdujących uznanie zarówno w Polsce jak i za granicą. Niepowtarzalne i wyjątkowe prezenty sygnowane marką Nobilia cechuje oryginalne wzornictwo i wysoka jakość rzemieślniczych słodkości, aromatycznych trunków i produktów gourmet food. Autorskie kompozycje prezentowe to doskonały pomysł na upominek dla członka rodziny, szefa czy współpracownika. Nobilia proponuje eleganckie zestawy tematyczne, np. dla osób lubiących podróże, zwierzęta, zestawy dla kobiet, rodzin z dziećmi itp. Kosze wypełniane są specjałami, których nie znajdzie się na półkach supermarketów, a część jest importowana wyłącznie w limitowanych seriach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *