Jakie korzyści przynosi retinol na twarz?

Jakie korzyści przynosi retinol na twarz?

Retinol szturmem podbił serca zarówno kobiet, jak i mężczyzn, jeśli chodzi o pielęgnację skóry. Chwali się jego działanie przeciwzmarszczkowe, dlatego znajdziemy go w wielu kuracjach anti-aging, a do tego doskonale sprawdza się przy cerze tłustej i trądzikowej. Poleca się też go też osobom młodszym, bo rozjaśnia przebarwienia, podnosi nawilżenie i wyrównuje koloryt skóry. Jakie jeszcze korzyści przynosi retinol w pielęgnacji cery?

Czym jest retinol?

Retinol nazywany jest witaminą młodości, a tak naprawdę to najbardziej aktywna forma witaminy A. Zaliczany do grupy retinoidów. W organizmie ulega przekształceniu, docelowo do kwasu retinowego, a na poziomie skóry właściwej wpływa na przemiany biologiczne.

Jakie korzyści przynosi stosowanie kosmetyków z retinolem?

Skóra twarzy potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, a retinol zapewnia nam skuteczną odnowę na poziomie komórkowym. Dzięki temu krem z retinolem przyda się każdemu, niezależnie od typu cery.

Jakie korzyści przynosi retinol?

Musimy pamiętać o całym spektrum efektów przeciwstarzeniowych. Zaczynając od spłycania zmarszczek, również tych mimicznych, redukowania bruzd i zrogowaceń, przez pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny, aż po rozjaśnianie przebarwień i poprawę napięcia, jędrności skóry.

Młodsi użytkownicy kosmetyków z retinolem skorzystają również z ogólnej poprawy ukrwienia i wyrównania kolorytu skóry, zapobiegania nadmiernemu wydzielaniu łoju, zwężenia porów, zmniejszenia widoczności naczynek i działania przeciwzapalnego.

Osoby z cerą trądzikową, mogą zauważyć redukcję zmian trądzikowych i uspokojenie, wyciszenie ich powstawania. Odpowiada za to również antyoksydacyjne działanie retinolu. Dzięki przyspieszeniu złuszczania martwego naskórka umożliwia również szybsze przywrócenie gładkiej i promienistej cery.

Jak używać kosmetyków z retinolem?

Stosowanie kosmetyków z retinolem warto rozpocząć ostrożnie. Musimy dobrać stężenie retinolu do stanu naszej cery i jej wrażliwości, dlatego lepiej rozpocząć od niższych wartości, które stopniowo można zwiększać.

W pierwszym okresie, w którym rozpoczynamy stosowanie kremu z retinolem, warto stosować go co kilka dni i sprawdzić, jak reaguje na niego nasza cera. Należy też pamiętać o codziennym korzystaniu z kremu SPF 50.

Jakie kosmetyki z retinolem wybrać?

Decydując się na rozpoczęcie kuracji kosmetykami z retinolem warto wybrać sprawdzonego producenta kosmetyków. Dobry krem z retinolem powinien zawierać w sobie również składniki aktywne, które złagodzą potencjalne działania uboczne retinolu. W kosmetykach z retinolem Nanili Professional, poza głównym składnikiem o stężeniach odpowiednio 0.1 i 0.3, znajduje się cały szereg substancji, które wpłyną pozytywnie na stan Twojej cery, będą ją chronić, regenerować i pielęgnować. Takie działanie wykazują wykorzystane oleje, ceramidy, czy pantenol.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *