Kiedy warto użyć odtłuszczacza w kuchni?

Kiedy i dlaczego warto sięgnąć po odtłuszczacz do kuchni?

Nie da się ukryć, że czyszczenie szafek i blatów kuchennych nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Kurz razem z oparami z tłuszczu tworzą mieszankę odpowiedzialną za powstawanie tłustych, trudnych do usunięcia zabrudzeń. Standardowe detergenty to w tym przypadku za mało. Warto więc sięgnąć po specjalny odtłuszczacz do kuchni. 

Czym jest odtłuszczacz do kuchni?

Sporo osób podczas czyszczenia kuchni sięga po domowe sposoby. Rzeczywiście ocet, soda oczyszczona czy kwasek cytrynowy niekiedy mogą zdziałać cuda. Ocet radzi sobie z tłustymi zabrudzeniami, kwasek cytrynowy usuwa osad kamienny, a soda czyści przypalenia. To rozwiązanie ekologiczne, ale niezbyt wygodne i mało ekonomiczne. 

Czasem domowe preparaty nie radzą sobie zbyt dobrze z czyszczeniem kuchni. Wiele do życzenia pozostawia także szybkość ich działania. Mogą poza tym pozostawiać po sobie niezbyt przyjemny zapach. Warto więc sięgnąć po chemiczne preparaty, które skutecznie radzą sobie nawet z bardzo tłustymi zabrudzeniami. Przykładem są specjalne odtłuszczacze kuchni, które znajdziesz w ofercie sklepu internetowego https://cleanbox.pl/pl/c/Odtluszczacze/183

Jak wykorzystać odtłuszczacz w swojej kuchni?

Bardzo ważna jest w tym przypadku kolejność. Meble kuchenne najlepiej myć od góry do dołu. Górne szafki są zazwyczaj najbardziej zabrudzone. 

Warto zacząć od uporządkowania zawartości półek i wyrzucenia niepotrzebnych, przeterminowanych rzeczy. Od razu trzeba też przystąpić do odkurzania mebli. Czasem kurz można zebrać przy pomocy odkurzacza. Niekiedy jednak gdy zabrudzenia są szczególnie tłuste, jedynym rozwiązaniem jest specjalny odtłuszczacz do kuchni.

Dobrej jakości produkty szybko i skutecznie radzą sobie z tłustymi zabrudzeniami. W większości przypadków preparat wystarczy rozpylić na danej powierzchni i po kilkunastu sekundach przetrzeć ją wilgotną szmatką. Rzadko czynność tę należy powtórzyć, aby uzyskać optymalny efekt. 

Na samym końcu warto sięgnąć po czystą wodę i dokładnie przetrzeć meble. Tutaj nie są potrzebne już żadne specjalne płyny. Wystarczy zwykła szmatka z mikrofibry. Dzięki temu można usunąć z szafek kuchennych ewentualne resztki odtłuszczacza. To bardzo ważne w przypadku blatu roboczego, który ma na co dzień kontakt z żywnością. Poza tym meble należy dokładnie osuszyć i ewentualnie wypolerować. 

Odtłuszczacze do kuchni są więc preparatami bardzo prostymi w użyciu. Trudno dziwić się temu, że chętnie sięgają po nie także osoby zawodowo zajmujące się sprzątaniem. 

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *