Profesjonalne czyszczenie lustra za pomocą ściągaczki do szyb

Komu zlecić sprzątanie powierzchni biurowych? Jak wybrać firmę sprzątającą do biura?

Czystość w biurze to podstawa, jako że ma ogromny wpływ zarówno na zdrowie, wygodę pracy, jak i na sam odbiór przedsiębiorstwa przez osoby z zewnątrz. Zachowanie porządku bywa jednak czasochłonne i nierzadko wiele osób decyduje się, by zlecić to specjalistom. Kogo wybrać? Jaka firma sprzątająca najlepiej się sprawdzi?

Kto zajmuje się sprzątaniem biur?

W małych firmach często za utrzymanie porządku i sprzątanie odpowiedzialni są sami pracownicy. W większych przedsiębiorstwach może to jednak nie wystarczyć, dlatego najczęściej w tym celu zleca się to komuś z zewnątrz. Mogą być to osoby prywatne, które zatrudniane są na etacie i zajmują się tylko sprzątaniem, ale alternatywą jest także znalezienie odpowiedniej firmy, która zajmuje się tym profesjonalnie. Obecnie na rynku nie brakuje specjalistów w tej dziedzinie, sprzątanie powierzchni biurowych wykonuje m.in. www.yesczysto.pl. Zleca się wówczas konkretne zadanie i płaci się tylko za daną usługę, co bywa dużą oszczędnością.

Jakie usługi dla biur oferują firmy sprzątające?

Firmy sprzątające zazwyczaj mają dość szeroki zakres usług, jeżeli chodzi o sprzątanie i utrzymanie czystości. W przypadku biur może się do tego zaliczyć mycie podłóg, opróżnianie koszy na śmieci, czyszczenie toalet, kuchni i pomieszczeń socjalnych. Oprócz tak standardowej oferty można skorzystać także z ozonowania, mycia wysokościowego czy specjalistycznego mycia posadzek, okien i witryn. Zakres działania firmy powinno się ustalić na podstawie naszych własnych potrzeb i tego, jaka jest specyfika pracy danego biura.

Jak wybrać firmę sprzątającą – opinie

Firm sprzątających w Polsce nie brakuje, jest ich naprawdę dużo, jako że branża ta ostatnimi czasy stała się szalenie popularna, a zapotrzebowanie na tego typu specjalistyczne usługi rośnie z roku na rok. Dlatego tak istotne będzie w pierwszej kolejności przejrzenie, jakie firmy sprzątające znajdują się w naszej okolicy, jaki mają zakres usług, a także jakie są o nich opinie ze strony klientów. W internecie dosyć łatwo można znaleźć takie informacje, warto więc przyjrzeć się temu bliżej.

Firma sprzątająca a wyposażenie

W przypadku każdej firmy sprzątającej istotne będzie też to, jakie posiada zaplecze. Odpowiednie wyposażenie to ważna sprawa i nie chodzi tutaj tylko o ściereczki, mopy czy kubły na wodę. Profesjonalne firmy tego typu dysponują równie fachowym wyposażeniem oraz stosują dobre i certyfikowane środki czystości. Dodatkowo przydaje się posiadanie bardziej zaawansowanych urządzeń ułatwiających sprzątanie jak choćby szorowarki, zamiatarki, automaty szorująco-zbierające czy myjki ciśnieniowe. O fachowości danej firmy będzie świadczyło to, z jakiego sprzętu korzysta.

Certyfikaty i ubezpieczenie firmy sprzątającej

Wbrew pozorom profesjonalnym sprzątaniem biur nie może zajmować się byle kto, zwłaszcza biorąc pod uwagę szerokość zakresu usług oraz rodzaj urządzeń, z jakich się korzysta. Posiadanie certyfikatów branżowych będzie więc bardzo dużym plusem, ponieważ pokaże, że osoby, które się tym zajmują, mają i doświadczenie i niezbędne umiejętności. Poza tym, jak w każdym sytuacji, także i w trakcie sprzątania może dość wypadku czy uszkodzeń. Warto, by firma sprzątająca posiadała OC, jest się zabezpieczonym, gdyby zniszczeniu uległy jakieś cenne urządzenia w biurze.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *