Kobieta w białej sypialni

Królestwo światła, czyli pomysły na aranżację sypialni z białymi ścianami

Biel to piękny kolor, który świetnie sprawdza się w wielu pomieszczeniach – salonach, łazienkach czy sypialniach. Jest neutralny i łatwy w użyciu. Białe ściany mogą stanowić idealne tło dla niezwykłych dekoracji oraz licznych akcesoriów. Dzięki tej barwie każdy pokój będzie wyjątkowo jasny. Bez problemu stworzysz w nim dokładnie taką atmosferę, na jakiej Ci zależy. W sypialni może być to klimat sprzyjający wyciszeniu, odprężeniu i wypoczynkowi. Podpowiadamy, jak zaaranżować przestrzeń relaksu, w której na ścianach króluje biała farba.

Ponadczasowy, elegancki duet

Dziś coraz częściej w propozycjach aranżacji wnętrz z białymi ścianami istotną rolę odgrywa czerń. To ponadczasowe połączenie, doskonale znane z wielu styli. Nawet mimo tego, że kontrast pomiędzy tymi barwami jest bardzo mocny, oba kolory są proste i znakomicie się uzupełniają. Możesz grać ich odcieniami na wiele różnych sposobów.

Na przykład zawieś na białych ścianach sypialni czarne półki i wypełnij je przedmiotami w tych dwóch kolorach, a otrzymasz niezwykle spójny efekt. Możesz także w białej sypialni umieścić łóżko z ramą w kolorze matowej czerni. To wyjątkowo eleganckie połączenie. Dodaj kilka dodatków w odcieniach szarości, aby nieco przełamać monotematyczną kompozycję i gotowe. W takiej sypiali odpoczniesz nie tylko efektywnie, ale i klasą.

Dzieło na wyjątkowym płótnie

Biorąc pod uwagę prostotę i wszechstronność białych ścian, można je traktować jako idealne płótno, efektownie prezentujące różnorodne akcenty graficzne, takie jak dekoracje ścienne, dzieła sztuki czy rodzinne portrety w kolorowych ramkach. Uważaj jednak, by nie przesadzić. Wystrój sypialni powinien być prosty – pozwalać się wyciszyć i zrelaksować. Jedno ulubione dzieło sztuki we wnętrzu, w którym króluje biała farba, w zupełności wystarczy.

Barwa, która gra główną rolę

Nie próbuj ukrywać białych ścian za kolorową grafiką lub licznymi dekoracjami. Zaakceptuj ich minimalizm. Używaj subtelnych kolorów uzupełniających, takich jak jasnoszare czy brązowe, ciepłe odcienie w elementach wyposażenia – poduszkach, narzucie na łóżko, szafkach nocnych itp.

Jeśli potrzebujesz akcentu przyciągającego wzrok, spójrz na swoją podłogę. W tej roli doskonale sprawdzi się np. dywan o efektownym wzorze. Dobrym pomysłem może być również nowoczesna, stylowa lampa, która wyróżni się na tle ścian pomalowanych białą farbą. Kolor do takiego wnętrza wprowadzisz także za pomocą zasłon okiennych. Idealnie, jeśli będą one odcieniem korespondować z innym elementem wystroju, np. ramą czy wezgłowiem łóżka.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *