Dom parterowy z białą elewacją w ogrodzie - projekt

Mieszkaj bez żadnych ograniczeń. Projekty domów parterowych w harmonii z naturą oraz Twoim portfelem

Każdy inwestor ma nieco inne cele i potrzeby, jednak chyba wszyscy kochamy otwarte wnętrza i komfort życia blisko rodziny oraz natury. Nowoczesne domy parterowe zaprojektowane są z myślą o inwestorach, którzy marzą o wygodnej przestrzeni, optymalnie rozplanowanej na jednej, naziemnej kondygnacji. Jeżeli więc szukasz idealnego rozwiązania, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania, rozważ projekty domów parterowych MODERN HOUSE.

Naturalnie bez barier

Domy parterowe, często nazywane bungalow, to przede wszystkim niczym niezakłócony kontakt z naturą. Bezpośrednia łączność pomieszczeń mieszkalnych z ogrodem dostępna jest niemal z każdego miejsca domu. Projekty parterowych domów MODERN HOUSE przewidują najczęściej pokój dzienny wychodzący wprost na taras, który staje się w ten sposób naturalnym przedłużeniem części wypoczynkowej domu.

Cechą charakterystyczną takich projektów, która ma istotny wpływ na komfort użytkowy, jest brak schodów. Pozwala to na prowadzenie aktywnego trybu życia nawet osobom z ograniczeniami ruchowymi, dając im łatwiejszy dostęp do wszystkich pomieszczeń.

Domy parterowe to idealne rozwiązanie dla osób starszych lub z problemami zdrowotnymi, które mają trudności z poruszaniem się po schodach. Jednokondygnacyjna bryła jest dla nich bardziej dostępna, umożliwiając swobodne poruszanie się po całym budynku. Jednak domy parterowe to również świetna opcja dla rodzin z małymi dziećmi, które szukają nie tylko swobody, ale także bezpieczeństwa dla najmniejszych domowników. Niektórzy inwestorzy po prostu wolą układ domów parterowych. Wolność bez barier architektonicznych!

Czysty zysk!

Domy parterowe przypadną do gustu wszystkim tym, którzy kochają otwarte wnętrza i komfort życia blisko natury. Nowoczesne projekty domów parterowych MODERN HOUSE zachwycają od samego progu pełną harmonią domu i ogrodu oraz dobrze oświetloną przestrzenią z dużymi przeszkleniami, które wpuszczają do środka mnóstwo naturalnego światła.

Biuro projektowe MODERN HOUSE dba w swoich projektach o to, aby dom z jednym piętrem był tani i łatwy w ogrzewaniu. Ciepło może równomiernie trafiać z kotłowni do wszystkich pomieszczeń. Brak górnej kondygnacji sprawia, że zimą budynek nie wychładza się, natomiast latem – nie przegrzewa.

Projekt domu parterowego z basenem

Dom parterowy to:

  • dom energooszczędny, który można szybko ogrzać, a przy tym jest tańszy w utrzymaniu
  • możliwość korzystania z odnawialnych źródeł energii (zaoszczędzone na ogrzewaniu pieniądze można zainwestować w wydajniejsze i bardziej ekologiczne systemy grzewcze jak fotowoltaika czy pompy ciepła)
  • wysoki komfort użytkowania całego budynku (przy odpowiedniej termoizolacji w całym wnętrzu panują takie same optymalne warunki termiczne)

Dom parterowy dzięki dużym przeszkleniom znajdującym się po południowej stronie bryły może korzystać również z naturalnego ogrzewania słonecznego. Co więcej, dzięki odpowiednio skonstruowanym elewacjom wnętrza są odpowiednio doświetlone światłem zewnętrznym przez większą część dnia.

Dom parterowy bez limitów metrażowych

Najczęściej projekty domów jednorodzinnych parterowych MODERN HOUSE uwzględniają powierzchnię użytkową o wielkości od 108 mkw do 326 mkw.  Jednak nawet najmniejszy wariant powierzchniowy w zupełności wystarczy czteroosobowej rodzinie do komfortowego życia. W bryle domu może znajdować się również garaż lub może on zostać wysunięty do przodu. To już jednak indywidualna sprawa każdego inwestora.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *