Sonda konduktometryczna

Sonda konduktometryczna – to musisz o niej wiedzieć

Zastanawiasz się, jaka aparatura jest niezbędna do zbiorników wodnych i studni głębinowych? Istotnym urządzeniem jest przede wszystkim sonda konduktometryczna. Na czym polega jej działanie i co jeszcze warto o niej wiedzieć? Wyjaśniamy!

Czym jest sonda konduktometryczna?

Sonda konduktometryczna to urządzenie, które służy do pomiaru poziomu cieczy w studniach głębinowych i różnego rodzaju zbiornikach wodnych. Stosuje się ją do roztworów przewodzących prąd elektryczny, a więc przede wszystkim wody i ścieków. Warto wiedzieć, że zupełnie inne sondy wykorzystywane są do wody pitnej, a inne do cieczy nienadających się do spożycia. W przypadku wody pitnej np. w zbiornikach buforowych czy studniach należy zaopatrzyć się w sondę konduktometryczną z przewodem silikonowym. Jest on dopuszczony do kontaktu z wodą pitną, w przeciwieństwie do przewodów zawierających PVC, wykorzystywanych w sondach do niespożywczych cieczy. Natomiast w obu przypadkach istotne jest to, aby korpus sondy wykonany był z nierdzewnej, kwasoodpornej stali.

Jak działa sonda konduktometryczna?

Chcesz wiedzieć, jak działa sonda konduktometryczna? Otóż jest ona elektrodą znajdującą się na przewodzie np. silikonowym i zawiesza się ją w zbiorniku wodnym lub studni. Pomiar konduktometryczny wymaga użycia przynajmniej dwóch sond, jednej roboczej, a drugiej odniesienia. Warto wiedzieć, że do pomiaru poziomu cieczy w zbiorniku metalowym jako sondy odniesienia można użyć właśnie tego zbiornika.

Działanie sondy konduktometrycznej opiera się na stworzeniu obwodu elektrycznego, wykorzystując ciecz, w której została zanurzona. Co ważne, napięcie jest całkowicie bezpieczne. Kiedy już sonda robocza i sonda odniesienia znajdą się w wodzie, następuje zamknięcie obwodu elektrycznego. Zamknięcie wykrywa dedykowany do sondy sterownik albo czujnik.

Gdzie kupić sondę konduktometryczną?

Zastanawiasz się, gdzie znajdziesz wysokiej jakości sondę konduktometryczną? Warto wybierać przede wszystkim renomowanych producentów, którzy cieszą się nieposzlakowaną opinią. Najwyższej klasy sondy konduktometryczne w przystępnych cenach dostępne są w ofercie sklepu internetowego https://sklep-prawm.pl/. Jest to sprzedawca będący zarazem producentem, więc w razie potrzeby uzyskasz profesjonalne wsparcie techniczne. Sklep oferuje m.in. pomoc w zakresie uruchamiania i obsługi urządzeń. Warto wiedzieć, że wszystkie dostępne sondy są objęte 24-miesięczną gwarancją. Poza tym są one przeznaczone do współpracy ze sterownikami pomp i wszystkimi elektronicznymi czujnikami poziomu cieczy.

Jak widać, sonda konduktometryczna to stosunkowo nieskomplikowane urządzenie. Przy jej wyborze warto przede wszystkim zwrócić uwagę na przeznaczenie cieczy, w której będzie zanurzana. Znaczenie ma też renoma i doświadczenie producenta.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *