Jaką sukienkę do chrztu wybrać?

Sukienki na chrzciny dla dziewczynki – jak wybrać dobrze?

Chrzest to okazja uroczysta i podniosła, która wymaga odpowiedniego stroju. W przypadku dziecka bardzo ważna jest szatka do chrztu, ale na tym nie koniec. Malucha i tak trzeba w coś dodatkowo ubrać. W przypadku dziewczynki może być to sukienka. Na jaki model się zdecydować? Co sprawdzi się najlepiej?

Sukienki na chrzciny dla dziewczynki – wygoda na pierwszym miejscu

Wygoda jest tutaj najważniejsza. Jednak każdy rodzic chce, aby jego córeczka podczas uroczystości prezentowała się wyjątkowo. Warto więc skorzystać z oferty sklepów, które tworzą kreacje z myślą właśnie o chrzcinach. Przykładem jest https://sophiedesign.pl/ubranka-do-chrztu-dla-dziewczynki. Sukienki tego typu ładnie się układają i nie powodują u malucha uczucia dyskomfortu. Tego dnia niepotrzebny jest mu dodatkowy stres. 

W kolekcjach przeznaczonych dla małych dzieci stawia się na bezpieczne dla skóry malca materiały, które pozwalają jej oddychać. Poza tym do sukienki na chrzciny dla dziewczynki można od razu dobrać dodatki – opaski, buciki, sweterki, bolerka itd. Taki strój wykorzystać potem można także przy innych okazjach lub w przypadku drugiego dziecka. 

W jakiej kolorystyce powinny być utrzymane sukienki na chrzciny dla dziewczynki?

Jeśli mowa o sukienkach na chrzest to wybór w tym zakresie na rynku jest całkiem spory. Zdecydować się można na kreacje bardzo proste, skromne, z niewielką ilością ozdób lub wręcz odwrotnie – z wieloma ozdobami, falbanami. Oba rozwiązania są tak samo popularne. Ostateczna decyzja należy zawsze do rodziców. Na uwadze warto mieć oczywiście styl danej uroczystości. Będzie to uroczysty obiad w restauracji, a może kameralne spotkanie w domu?

W jakich kolorach utrzymane są sukienki na chrzciny dla dziewczynki? Niezmiennie od lat króluje biel i jej odcienie np. ecru i krem. Zdecydować się można także na pastele np. beż czy jasny róż. Nieco bardziej kolorowe mogą być dodatki, ale nie należy tutaj przesadzać. Pstrokate kreacje lepiej zostawić na inne okazje. 

Gdzie warto kupić sukienkę na chrzciny dla swojej córeczki?

Na pewno nie należy tego zadania zostawiać na ostatnią chwilę. Z drugiej strony nie można się też spieszyć, bo dziecko szybko rośnie. Najlepszym wyborem jest wybór sukienki szytej na zamówienie. Wtedy można mieć pewność, że będzie ona idealnie dopasowana do dziecka i uszyta z wysokiej jakości materiałów.

Kreacje na chrzest kupić można także w wielu sieciówkach. Jednak czy jest to dobre rozwiązanie? Często takie sukienki są szyte z kiepskich jakościowo tkanin i są dla dzieci po prostu niezbyt wygodne. 

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *