Stylowe wnętrze nowoczesnej restauracji

Urządzasz restaurację? Sprawdź, jak to zrobić stylowo i funkcjonalnie

Atmosferę w restauracji w dużej mierze tworzy jej wystrój. To sprawia, że odpowiedni dobór mebli i dekoracji staje się bardzo ważnym zadaniem. Co robić, żeby ludzie chętnie przebywali w lokalu? Jak ich przyciągnąć? Z tego artykułu dowiesz się, w jaki sposób go urządzić, by prezentował się możliwie jak najlepiej, a jednocześnie był funkcjonalny.

Wygodne krzesła – powód, by goście zabawili dłużej

Krzesła do restauracji to absolutna podstawa. Także dzięki nim goście będą skłonni do wracania do lokalu, a co więcej – chętnie przybędą tam ze znajomymi na kawę czy obiad. Wygodne siedziska zwiększą też prawdopodobieństwo urządzania w danym miejscu imprez takich jak wesela, urodziny czy spotkania pracownicze. W końcu nikt nie zabawi dłużej w lokalu, w którym ciągle marzy się o tym, by już wstać od stołu.

Wybierając krzesła do restauracji, zwróć zatem uwagę na to, by:

  • były one dopasowane do naturalnych krzywizn kręgosłupa,
  • miały odpowiednie ukształtowanie na siedzeniu,
  • przestrzeń, na której się siada, była w dobrej odległości od spodniej powierzchni blatu,
  • łokcie oparte na podłokietnikach znajdowały się pod kątem prostym.

Sofa jako idealna alternatywa dla krzeseł, zapewniająca maksymalny poziom wygody

Świetnym pomysłem na wygospodarowanie dużej ilości miejsca dla wielu osób jest sofa. Możesz umieścić ją przy stolikach, które znajdują się blisko ściany, lub wybrać ten mebel do gabinetu. W każdej restauracji oprócz pomieszczenia socjalnego czy kuchni powinno być również miejsce dla kierownika, w którym ten będzie mógł przyjmować pracowników lub gości specjalnych. Sofa do gabinetu sprawi, że to wnętrze stanie się znacznie bardziej funkcjonalne. Kanapa może znaleźć się także w przedsionku lokalu, gdzie goście będą czekać na stoliki, jeżeli tylko przewidziane jest to, by zaprowadzała ich do nich obsługa.

Odpowiednie stoliki i dużo zieleni – gwarancja wygody i klimatu

W każdym lokalu gastronomicznym powinny zostać ustawione duże stoły, na których pomieści się wszystko, co zamówią klienci. Na stoliku przeznaczonym dla określonej liczby osób powinno znaleźć się miejsce na przystawki, zupę, drugie danie oraz deser. Chociaż oczywiście obsługa zwykle dokłada wszelkich starań, by podawać je po kolei, czasami zapewne zdarzy się, że czas podania poszczególnych dań się na siebie nałoży.

Bardzo ważnym elementem w każdym lokalu są także rośliny. To one tworzą przyjazną atmosferę i stanowią żywą ozdobę miejsca. Łatwo dobrać je właściwie do każdego stylu – w swojskich miejscach sprawdzi się bluszcz, natomiast w tych urządzonych w stylu glamour np. palmy.

Wiesz już, jak wybrać meble do restauracji? Do dzieła!

Mamy nadzieję, że wiesz już, jak urządzić restaurację, by ta prezentowała się schludnie, a jednocześnie, by jej przestrzeń była funkcjonalna. Niezależnie od tego, czy potrzebne Ci są krzesła do restauracji, czy też sofa do gabinetu, znajdziesz je w ofercie marki Chesterfield, specjalizującej się w sprzedaży luksusowych mebli, które będą prezentować się nienagannie w przestrzeni Twojego lokalu.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *