Maty do jogi. Jak wybrać?

W jakie akcesoria do jogi warto się zaopatrzyć?

Joga ma coraz większą liczbę zwolenników. Wcale nie trzeba w tym przypadku chodzić na zorganizowane zajęcia. Uprawiać ją można także we własnym domu, co jest rozwiązaniem bardzo wygodnym. Jednak wcześniej trzeba zainwestować w odpowiednie akcesoria do jogi. Jakie z nich są rzeczywiście niezbędne?

Podstawowe akcesoria do jogi – najważniejsza jest mata

Kompletowanie akcesoriów do jogi trzeba oczywiście zacząć od maty. W tym przypadku kluczowe znaczenie mają trzy elementy. Najważniejszy jest materiał wykonania maty. Do praktyk dynamicznych najlepszym wyborem są maty kauczukowe lub pokryte mikrofibrą. Znaleźć je można np. w sklepie internetowym misyoga.pl. Dość istotna jest także grubość maty. Dla osób o wrażliwych stawach przeznaczone są maty nieco grubsze. Poza tym modele pokryte mikrofibrą są polecane wszystkim tym, którzy mają problem z poceniem się dłoni i stóp. 

Maty to zdecydowanie podstawowe akcesoria do jogi. Czy trzeba się zaopatrzyć w coś jeszcze? W przypadku osób elastycznych i mocno rozciągniętych w zasadzie nie ma takiej potrzeby. To jednak sytuacja, która występuje raczej rzadko.

Kostki do jogi – do czego służą te akcesoria?

Kostki do jogi to akcesoria, na które warto zwrócić uwagę. Dzięki nim można w bezpieczny sposób wykonać wiele trudnych pozycji. Bez tego typu sprzętu mogłoby się to skończyć nawet kontuzją. Kostkę do jogi wykorzystać można jako podparcie w sytuacji, gdy nie można dotknąć dłonią podłogi w pozycji stojącej. Trudno o lepszy sposób na rozciągnięcie swoich nóg. 

Akcesoria do jogi w postaci kostek można ustawić na trzy różne sposoby – wykorzystując podparcie na różnej wysokości. W pozycjach najtrudniejszych kostka pełni funkcję stabilizacyjną. Jednak przydaje się ona także osobom początkującym. Na szczególną uwagę zasługują kostki drewniane – są wytrzymałe, funkcjonalne i ekologiczne.

Co jeszcze może przydać się podczas uprawiania jogi?

Bardzo ciekawymi akcesoriami do jogi są specjalne woreczki lub poduszki na oczy. Okazują się nieocenione przede wszystkim w pozycjach relaksacyjnych i regeneracyjnych. Ułożenie takiej poduszeczki na oczach pozwala szybką na redukcję napięcia i stresu. 

Woreczki do jogi wykorzystać można w zasadzie przy wszystkich leżących asanach, w których oczy są zamknięte. Stosowane są także podczas medytacji. Często w środku wypełnia się je bursztynem i solą himalajską. Przynoszą ulgę w sytuacjach stresowych – sprawdzają się także np. podczas snu. Sięgnąć po nie więc mogą nie tylko te osoby, które uprawiają jogę.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *