Zawory termostatyczne Danfoss

Zawory termostatyczne Danfoss – dostępne w hurtowni hydraulicznej Proterm!

Duńska marka Danfoss o ponad dziewięćdziesięcioletniej tradycji – teraz jako Grupa Danfoss – to światowy producent komponentów i rozwiązań technologicznych dla chłodnictwa i klimatyzacji, ogrzewnictwa, dystrybucji wody oraz maszyn roboczych. Jako lider w w/w branżach oferuje produkty o najwyższej jakości oraz zaawansowaniu technologicznym pozwalającym spełniać wymagania światowych norm oszczędzania energii oraz ekologii.

Zawory termostatyczne Danfoss – charakterystyka

Zawory termostatyczne Danfoss stanowią grupę produktów, która poprzez  swoje zastosowanie w każdym niemal środowisku związanym z medium grzewczym ma wielki wpływ na ograniczanie zużycia różnego rodzaju paliw energetycznych a oszczędności te przekładają się na ochronę środowiska naturalnego czyli źródła ich pochodzenia.

W kategorii zaworów termostatycznych Danfoss znajdują się serie, które cieszą się największą popularnością i mają najszersze spektrum zastosowań ale także i takie, których zastosowanie wiąże się z precyzyjnym dopasowaniem się do zaawansowanych systemów o określonych wymogach.

Zawory Danfoss
Fot. Materiał partnera

Rodzaje zaworów termostatycznych Danfoss

Asortyment zaworów termostatycznych Danfoss przedstawia się następująco:

  • Zawory termostatyczne Danfoss FJVR – popularny ogranicznik temperatury powrotu do kompletowania z głowicą FJVR
  • Zawory termostatyczne Danfoss RA-N – niklowane zawory termostatyczne do grzejników łazienkowych i dekoracyjnych montowane na przewodzie zasilającym. Zawory można stosować z następującymi rodzajami głowic : RA 2944, RA2996, RAW5115, RAW5116, RAX, Danfoss Eco oraz Danfoss Link Connect. Zawory termostatyczne Danfoss z serii RA-N wyposażone są w nastawę wstępną do pompowych dwururowych systemów grzewczych. Wszystkie zawory w wersjach prostej albo kątowej. Występują zawory prawe i lewe.
  • Zawory termostatyczne Danfoss RA-NCX – chromowane zawory termostatyczne do grzejników łazienkowych i dekoracyjnych. Zawory można stosować z następującymi rodzajami głowic : RA 2944, RA2996, RAW5115, RAW5116, RAX, Danfoss Eco oraz Danfoss Link Connect. Wszystkie montowane są na przewodzie zasilającym. Występują zawory prawe i lewe.

Asortyment zaworów termostatycznych Danfoss uzupełnia pełny asortyment dedykowanych złączek zaciskowych do rur stalowych i miedzianych. Komplet składa się z jednego pierścienia zaciskowego i nakrętki. Złączki zaciskowe wysokiej jakości gwarantują niezawodne działanie całego elementu w systemie. Wysoka jakość materiałów pozwala na bezpieczny, wygodny i szybki montaż i demontaż elementu. Do zaworów termostatycznych Danfoss montowanych na rurach ALUPEX przewidziano odpowiednią złączkę zaciskową dostępną jako komplet elementów, na który składa się z jeden pierścień zaciskowy, tuleja, podkładka i nakrętka.

Zawory termostatyczne Danfoss od wielu lat doceniane są przez fachowców dystrybuujących te produkty, ekipy montażowe i serwisowe oraz użytkowników, którzy przy ciągłej eksploatacji najbardziej odczuwają oszczędności w portfelu wydatków związanych z użytkowaniem budynków.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *