Motki włóczki są niezbędne do dziergania na drutach

Co jest potrzebne do dziergania na drutach?

Dzierganie na drutach, czyli inaczej robienie na drutach to ostatnio dosyć popularne hobby, które pozwala nie tylko odpocząć i zrelaksować się, ale również tworzyć oryginalne i w pełni spersonalizowane projekty z włóczki. Na drutach możemy wydziergać m.in. szaliki, czapki, swetry, ozdoby świąteczne i wiele więcej przedmiotów codziennego użytku. Zyskujemy wtedy gwarancję, że każdy produkt jest całkowicie wyjątkowy i niepowtarzalny. Czy jednak dzierganie na drutach jest skomplikowane i co konkretnie potrzebujemy, aby rozpocząć przygodę z dzierganiem? W dzisiejszym poradniku odpowiemy na wszystkie te pytania.

Bez drutów ani rusz!

Nie da się dziergać na drutach bez drutów. Jest to całkowicie zrozumiałe, jednak wybór odpowiednich drutów już nie jest taki prosty. Problem powoduje nie tylko ogromna różnorodność drutów dziewiarskich, ale również ich charakterystyka. Nieco inaczej operuje się poszczególnymi rodzajami drutów. Dla przykładu druty metalowe są mało elastyczne i w zasadzie w ogóle się nie wyginają. Co innego druty drewniane lub bambusowe, które będą wyginać się coraz to bardziej, wraz z postępem prac (spowoduje to ciepło naszych dłoni). Tym samym niektóre osoby mogą mieć trudność z opanowaniem sztuki dziewiarskiej z pomocą niektórych drutów. Osobom początkującym zaleca się wybór drutów metalowych.

Jakie włóczki będą najlepsze?

Jeśli chcemy przystąpić do dziergania na drutach, to koniecznie musimy zainwestować w odpowiednie włóczki. Sklepy stacjonarne czy też internetowe, takie jak pasjanitka.pl oferują bardzo szeroką ofertę sprzedażową włóczek. Do najpopularniejszych zaliczamy m.in. włóczki bawełniane, wełniane, z bambusem czy akrylowe. Możliwości jest całkiem sporo, ale wybór odpowiedniej włóczki wymaga już większego zastanowienia. Chodzi bowiem nie tylko o kolor konkretnej muliny czy kordonka, ale o konkretne właściwości. Przykładowo jedne włóczki lepiej sprawdzą się w przypadku odzieży letniej, a inne na odzież typowo zimową.

Ponadto warto wyposażyć swój warsztat dziewiarski z poręczne akcesoria i dodatki. Do takich zaliczają się np. sznurek bawełniany, guziki, wypełnienia do maskotek, łańcuszki, zamki i inne.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *