Grill samochodu marki mercedes z widocznym symbolem marki

Czy warto zainwestować w elektrycznego Mercedesa?

Mercedes-Benz jest niemiecką marką premium. Produkuje ona nie tylko samochody osobowe, ale również ciężarowe, dostawcze czy nawet autobusy. Od 2018 roku w stałej ofercie Mercedesa pojawiły się samochody elektryczne. Co więcej, prezes koncernu deklaruje, że do 2030 roku marka będzie głównie skupiać się na ofercie aut elektrycznych. Jak wygląda elektromobilność u Mercedesa?

Elektromobilność – przyszłość samochodów

Mercedes jako jeden z pierwszych firm, podjął próbę stworzenia samochodu elektrycznego z – było to już w 1906 roku. Auto to nazwano Mercedes Electrique jednak nigdy nie trafił on do produkcji seryjnej. Dopiero w latach 90. powstały pierwsze jeżdżące egzemplarze Mercedesa 190 E Elektro. Niestety dalszy rozwój elektromobilności został zahamowany z powodu kulejącej infrastruktury. Marka powróciła do niej dość niedawno. Przyczyną była rosnąca świadomość społeczeństwa i ogólnoświatowa potrzeba zmniejszenia emisji spalin.

Elektryczne modele Mercedes-Benz

W ofercie Mercedesa-EQ możemy znaleźć kilka modeli samochodów z napędem elektrycznym. Poniżej przedstawiamy krótkie opisy każdego z nich.

Mercedes EQC

To pierwszy samochód, który trafił do produkcji seryjnej pod marką Mercedes-EQ. Produkowany jest od 2018 roku. SUV ten charakteryzuje się nowoczesnością, estetyką i stylem. Auto to posiada dwa silniki elektryczne, znajdujące się na przedniej i tylnej osi.

Mercedes EQV

Jest to przestronny VAN, który pomieści aż osiem osób! Dowolne ustawiane dwa rzędy siedzeń zapewniają pasażerom pełen komfort. Samochód ten posiada wiele schowków czy uchwytów na kubki i składany stolik. Z przodu możemy znaleźć konsolę z chłodzonym schowkiem i gniazdem multimedialnym, posiadającym dwa złącz USB i otwór na kartę SD.  W Mercedesie EQV znajduje się również panoramiczny dach, oświetlenie Ambiente i system nagłaśniający surround Burmester.

Mercedes EQS

Auto to produkowane jest od 2021 roku jako elektryczny odpowiednik klasy S. Daje ono wiele różnych możliwości, w ramach wybranego pakietu, jak chociażby przesuwny dach panoramiczny, automatyczny układ klimatyzacji THERMOTRONIC, czy wyświetlacz Head-up. Mercedes EQS wyposażony jest w ekran MBUX Hyperscreen, rozciągający się na całą szerokość tablicy rozdzielczej.

Mercedes EQA

Ten automatyczny SUV występuje w trzech wersjach silnikowych: 140 kW (190 KM), 186 kW (228 KM) i 215 kW (292 KM). Czas ładowania od 10 do 80% baterii na stacjach szybkiego ładowania wynosi około 30 minut. Chcąc kupić Mercedesa EQA klienci mają do wyboru wyposażenia odpowiednia dla ich potrzeb, np. pakiet Advanced zawiera kokpit szerokoekranowy zawierający chociażby asystenta martwego punktu, pakiet lusterek czy parkowanie z kamera cofania. Co więcej, pakiet Advanced PLUS wzbogacony jest od podstawowego Advanced o system ładowania bezprzewodowego urządzeń mobilnych, automatyczną klimatyzację THERMOTRONIC, pakiet komfortowy KEYLESS-GO oraz zaawansowany system nagłaśniający, a pakiet Premium ma funkcję parkowania z kamerą i dach panoramiczny.

Elektryczne Mercedesy dostępne w MB Motors!

MB Motors to Autoryzowany Dealer Mercedes-Benz z salonami w Piasecznie, Poznaniu i Jankach koło Warszawy. Poszukujesz dobrego samochodu elektrycznego? A może chciałbyś dowiedzieć się więcej? Odwiedź jeden z salonów MB Motors – tam, doświadczony zespół doradczy pomoże Ci wybrać najlepszy dla Ciebie model.

Oferta aut elektrycznych marki Mercedes -> https://www.mbmotors.pl/samochody-osobowe/elektryczne-mercedesy/

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *