Jak wybrać butelki kosmetyczne?

Czym się kierować, wybierając butelki kosmetyczne?

Butelki to jedno z powszechniejszych opakowań na kosmetyki, chemię gospodarczą czy preparaty lecznicze. Można dowolnie dobierać ich pojemność oraz materiał, z którego są wykonane, mając na uwadze również wytyczne sanitarne. Czym powinniśmy się kierować i na co zwracać szczególną uwagę podczas wybierania butelek na kosmetyki? 

Szkło czy inny materiał?

Producenci kosmetyków najczęściej posiłkują się butelkami wykonanymi ze szkła, butelkami PET oraz HDPE. Szklane opakowania bardzo dobrze sprawdzają się szczególnie w przypadku kosmetyków naturalnych – tutaj liczy się nie tylko skład danego produktu, ale również sposób w jaki jest zapakowany. Opakowanie w tym przypadku powinno być przyjazne środowisku, stworzone w naturalnych warunkach bez nadmierniej ingerencji człowieka i maszyn. 

Warto jednocześnie wziąć pod uwagę, że butelki PET często pochodzą z recyklingu. To proces, który niezwykle pozytywnie wpływa na proces ochrony środowiska naturalnego. Tymczasem butelka HDPE stworzona jest z polietylenu wysokiej gęstości, co oznacza, charakteryzuje się dużą wytrzymałością na przebicie, uszkodzenia mechaniczne czy rozciąganie. Polietylen uznawany za jedno z dwóch najbezpieczniejszych tworzyw, ale mimo swojej nietoksyczności zaleca się przechowywanie butelek HDPE w zaciemnionym miejscu. Co w przypadku kosmetyków jest nawet bardzo wskazane. Wielu producentów kosmetyków zaleca przechowywanie butelek i pojemników w niezbyt ciepłych, suchych i zaciemnionych miejscach, dzięki czemu nie tracą one swoich właściwości. 

Opakowania o różnej pojemności, dopasowane do potrzeb klienta

Producenci kosmetyków najczęściej oferują swoje wyroby w opakowaniach charakteryzujących się zróżnicowaną pojemnością. Standardowa butelka szamponu ma pojemność 250 ml, w przypadku na przykład kremu do rąk najczęściej znajduje się on w tubce, której pojemność nie przekracza 50-100 ml. Zamawiając konkretne butelki, warto wziąć pod uwagę zróżnicowanie cenowe.

Coraz częściej ten sam produkt można zakupić w opakowaniach o różnej pojemności, które różnią się ceną w przeliczeniu na 100 ml lub 100 g kosmetyku. Im mniejsze opakowania, tym jednostkowa cena będzie niższa. Tego typu manipulowanie rozmiarami to jeden z podstawowych elementów polityki marketingowej wielu firm. Warto wziąć go pod uwagę, planując sprzedaż w dłuższej perspektywie czasowej.

Jakie butelki na kosmetyki wybierać?

Dokonując wyboru butelek na kosmetyki, przede wszystkim warto kierować się renomą ich producenta. Wiadomo, że dla wielu przedsiębiorców najistotniejszym kryterium wyboru jest cena. Jednak pamiętajmy, że dobra jakość powinna być na pierwszym miejscu, a często może iść w parze ze stosunkowo niskimi kosztami zakupu. Zwróćmy uwagę na to, aby butelki spełniały wszystkie wymagane standardy jakości oraz były produkowane w ekologiczny sposób. To bardzo istotne aspekty dla wielu współczesnych klientów, którzy coraz uważniej przyglądają się produktom, które znajdują na półkach sklepowych. Dobór jakościowych opakowań, pozwala zwiększyć renomę marki własnej, która staje się odpowiedzialna społecznie i ekologicznie.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *