Biała pościel z jedwabiu

Dlaczego powinnaś spać na jedwabnej poszewce?

Jedwabna poszewka na poduszkę to w ostatnim czasie bardzo popularny produkt. Ceniony jest za swoje właściwości, które pozytywnie wpływają na jakość skóry, włosów oraz naszego snu. Poszewki na poduszki często są pomijane podczas urządzania sypialni. Warto wiedzieć, że każdego śpimy przez kilka godzin każdego dnia, przez ten czas skóra naszej twarzy oraz włosy mają bezpośredni kontakt z poszewką, dlatego powinna być wykonana z materiałów, które nie tylko polepszą komfort snu, ale zadbają o nasze zdrowie. Jakie poszewki będą najlepsze? Zobacz nasz artykuł i dowiedz się, dlaczego jedwab jest tak ceniony i popularny.

Jedwab – co to za materiał?

Jedwab jest włóknem, które pochodzi od gąsienic jedwabnika, które najczęściej żywią się liśćmi drzewa morwy – jedwab morwowy. Jedwab wykorzystywany jest do produkcji wielu produktów tekstylnych, są to między innymi jedwabne poszewki, pościel, kołdry, poduszki, prześcieradła, a nawet gumki do włosów i ubrania. Jedwab ma gładką powierzchnię o delikatnym połysku, jest bardzo przyjemna w dotyku.

Dlaczego jedwabne poszewki do dobry wybór?

Jedwabne poszewki to dobry wybór nie tylko dla alergików lub osób z wrażliwą skórą. Jedwabne włókna korzystnie wpływają nie tylko na jakość snu, ale również dbają o skórę twarzy i włosy. Zobacz, w jaki sposób jedwabne poszewki zadbają o Twoje zdrowie i sen oraz jakie są ich główne zalety:

 • Jedwab chroni przed zmarszczkami.

Jedwab jest tkaniną o gładkiej, delikatnej i lekko śliskiej powierzchni, dzięki temu twarz swobodnie przesuwa się po materiale, co w efekcie zmniejsza ryzyko powstania zmarszczek, a na skórze nie pojawiają się nieestetyczne odgniecenia.

 • Jedwabna poszewka pomoże Ci utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry.

  Jedwab w odróżnieniu np. od bawełny jest bardzo gładki, dzięki temu pochłania i oddaje wilgoć, co pozwala na utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry. Jest to korzystne zwłaszcza dla osób mających suchą cerę.
 • Jedwab zadba o jakość Twoich włosów!

  Gładka powierzchnia jedwabiu przyczynia się również do poprawy jakości Twoich włosów. Jedwab nie kruszy i nie rozdwoi końcówek włosów, ponad to włosy w kontakcie z jedwabiem się nie puszą i elektryzują, pozostając gładkie i w dobrej kondycji.
 • Jedwabna poszewka jest idealna dla alergików.

  Jedwab jest hipoalergiczny, tzn. nie uczula. Jedwab ma jeszcze jedną cechę, która sprawia, że jest idealnym wyborem dla alergików – na jego powierzchni nie zatrzymuje się kurz oraz inne drobnoustroje, które mogą przyczynić się do powstania reakcji alergicznych.
 • Przewiewność i termoregulacja jedwabiu.


Na sam koniec nie sposób wspomnieć o tym, że jedwab jest bardzo przewiewny i wykazuje właściwości termoregulacyjne, tzn. że utrzymuje odpowiedni poziom ciepła przez cały rok i zapobiega nadmiernemu poceniu się ciała – w lecie ochładza, a w zimę grzeje.

Podsumowanie

Jedwabna poszewka na poduszkę to dobry wybór nie tylko dla alergików, jedwab korzystnie wpłynie na jakość snu i zadba o Twoje zdrowie. Poszewki jedwabne przyczynią się do lepszej regeneracji, sprawią, że Twoje włosy będą piękne i gładkie a skóra Twarzy pozbawiona odcisków. Pamiętaj, że takie właściwości mają wyłącznie poszewki wykonane w 100% z naturalnego jedwabiu, unikaj sztucznych zamienników!

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *