Dziewczyna ze zniszczonymi włosami zaplecionymi w warkocze. Fot. Emma Simpson

Rozdwojone końcówki włosów – przyczyny i zapobieganie rozdwajaniu się włosów

Piękne i zadbane włosy to marzenie większości kobiet i mężczyzn. Na kondycję włosów wpływa wiele czynników, w tym nasza dieta oraz przyjmowane leki. Czasami może zdarzyć się, że włosy stają się słabe i zniszczone, a w konsekwencji ich końcówki ulegają rozdwojeniu. Poradzimy co robić, gdy mamy rozdwojone włosy.

Jakie są przyczyny rozdwajania włosów?

Rozdwajanie się końcówek włosów może być spowodowane nieprawidłowym odżywianiem, w tym stosowaniem źle zbilansowanych diet odchudzających lub nadużywaniem leków. Aby przekonać się gdzie tkwi przyczyna rozdwajania się włosów, najlepiej sprawdzić stan swojego zdrowia, a także zadbać o racjonalne odżywianie się. Na rozdwajanie się włosów wpływa także niedobór cynku lub witamin z grupy B w organizmie.

Co pomaga na rozdwojone końcówki włosów?

Aby uzupełnić braki witamin i mikroelementów warto jeść dużo zielonych warzyw, szczególnie natki pietruszki, a także włączyć do diety jeść kiełki i otręby. Dobrze sprawdzi się także suplementacja magnezem. 

Domowe sposoby na rozdwojone włosy

Na kondycję włosów bardzo dobrze wpływają także drożdże. Polecamy przepis na napój z drożdży na włosy:

Składniki napoju drożdżowego na rozdwojone włosy:

  •  3-4 dag drożdży
  • 1 szklanka gorącego mleka lub wody

Drożdże zalewamy mlekiem lub wodą, wszystko mieszamy i po zastygnięciu wolno pijemy. 

Końce włosów należy często podcinać. Jeśli włosy z natury są suche, dobrze jest zastosować kompres odżywczy sporządzony z żółtka, pół buteleczki olejku rycynowego i paru kropli soku z cytryny. Składniki mieszamy, nakładamy na włosy i wcieramy w końcówki. Po 30 minutach włosy myjemy i suszymy niezbyt gorącym strumieniem powietrza. Nie stosujemy lakierów, żelów. Do czesania używamy delikatnej szczotki z włosia.

Przeczytaj też jak dbać o rzadkie włosy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *