Wino bezalkoholowe ze storczykami

Dobre wina bezalkoholowe – jak wybrać najlepsze?

Nie każdy chce lub może pić alkohol. Powodów jest wiele – względy zdrowotne, ciąża, karmienie piersią, prowadzenie samochodu itd. Jednak nie oznacza to, że trzeba rezygnować ze smacznych trunków alkoholowych. Sięgnąć można po dobre wina bezalkoholowe. Czym właściwie są? Jakie wybrać dla siebie?

Czym są wina bezalkoholowe?

Wina bezalkoholowe są winami, ale pozbawionymi alkoholu na etapie dealkoholizacji. Nie są to więc zwykłe soki czy kompoty. Trunki te zawierają te same składniki, co tradycyjne wina – garbniki, polifenole, taniny itd. Mają więc charakterystyczny smak i aromat. Dealkoholizacja wcale nie zabija walorów wina. 

Jak przebiega ten proces? Najprostszym rozwiązaniem jest podgrzanie wina do około 30 stopni Celsjusza. Oczywiście odbywać się to musi w odpowiednich warunkach. Alternatywą jest metoda wirujących stożków. Wino poddawane jest wówczas sile odśrodkowej, a cząsteczki alkoholu są wypychane na zewnątrz. 

Pojawić się może tutaj pytanie – gdzie można kupić dobre wina bezalkoholowe. Z tymi tradycyjnymi nie ma problemu – dostępne są w niemal każdym sklepie spożywczym. Jednak i trunki bezalkoholowe cieszą się coraz większą popularnością na rynku. Znajdziesz je np. w sklepie internetowym https://www.bezalkoholove.com/wino-bezalkoholowe

Butelka wina bezlkoholowego, obok różowe orchidee
Fot. Materiał partnera

Jak wybrać dobre wina bezalkoholowe?

Oferta dobrych win bezalkoholowych jest naprawdę szeroka. Do wyboru są wina różnych kolorów i o zróżnicowanym stopniu słodkości. Na początek warto kupić jedno wino białe i jedno czerwone, aby dokonać degustacji. Mogą być to wina wytrawne, bo na skutek dealkoholizacji tracą nieco ze swojej pierwotnej ostrości. 

Podczas specjalnych okazji sprawdzi się na pewno bezalkoholowa alternatywa dla szampana. Dzięki temu każdy będzie mógł wznieść toast. Do przystawek i przekąsek idealnym uzupełnieniem jest białe wino bezalkoholowe np. Riesling lub Chardonnay. W przypadku dań głównych serwuje się zazwyczaj bezalkoholowe wino czerwone. W zimowe wieczory strzałem w dziesiątkę będzie z kolei grzaniec w wersji bez alkoholu. 

Z czego wynika rosnąca popularność win bezalkoholowych?

Dobre wina bezalkoholowe stworzone zostały z myślą o tych osobach, które nie mogą lub nie chcą pić alkoholu, ale jednocześnie uwielbiają smak i aromat prawdziwego wina. Tego typu trunki spożywać mogą kobiety w ciąży czy kierowcy. Wina bezalkoholowe w zasadzie niczym nie ustępują tym tradycyjnym. Są smaczne, bogate w cenne substancje i mało kaloryczne. Spożywać je można, np. będąc na diecie odchudzającej czy uprawiając zawodowo sport.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *