Domowe sposoby na rozstępy! Pozbądź się rozstępów w miesiąc

Rozstępy to problem wielu kobiet i dziewczyn. Często te niedoskonałości na naszej skórze pojawiają się po ciąży, ale występują też w okresie dojrzewania lub przy zaburzeniach lub terapiach hormonalnych. Zdarza się, że problem z rozstępami dotyka także mężczyzn.

Sposoby na rozstępy

W sklepach kosmetycznych i aptekach dostępnych jest wiele specyfików na rozstępy, jednak ich cena bywa naprawdę wysoka, a skuteczność nie zawsze zadowalająca. Warto wypróbować zatem domowy sposób na rozstępy! Stosując poniższe przepisy już po miesiącu nieestetyczne ślady na skórze powinny zmniejszyć się w znacznym stopniu!

Aloes

Aloes znany jest z naturalnych właściwości kojących i leczniczych. Działa cuda dla skóry i jest doskonałym lekarstwem na rozstępy. Rozstępy trzeba smarować żelem wyciśniętym bezpośrednio z liścia aloesu. Substancję pozostawić na skórze na 15 min., a następnie spłukać zimną wodą.

Olej rycynowy

Olej rycynowy jest często stosowany w leczeniu problemów skórnych, takich jak plamy starcze, przebarwienia, ale także zmarszczki. Może być również stosowany na rozstępy.

Na zmienione miejsca nałożyć niewielką ilość oleju rycynowego i delikatnie masować ruchami okrężnymi przez 5-10 minut. Następnie na posmarowane miejsce nałożyć cienki, bawełniany ręcznik i używając butelki z gorącą wodą delikatnie podgrzewać przez ok. 30 minut. Aby zobaczyć efekt, zabieg należy wykonywać codziennie, przez ok. 30 dni.

Cukier i sok z cytryny

Wymieszać 1 łyżkę nierafinowanego cukru z olejem migdałowym i kilkoma kroplami soku z cytryny.
Nanieść mieszaninę na rozstępy i delikatnie smarować skórę kilka minut przed kąpielą. Po miesiącu stosowania rozstępy będą wyraźnie jaśniejsze.

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia zawiera wiele składników odżywczych i przeciwutleniaczy, które pomagają wyczyścić wiele problemów ze skórą, w tym rozstępów.

Aby poprawić wygląd skóry z rozstępami wystarczy masować delikatnie podgrzaną oliwą zmienione miejsca. Zabieg poprawić krążenie krwi i zmniejszy widoczność rozstępów. Po masażu warto zostawić oliwę na skórze na około 30 minut, aby skóra wchłonęła witaminy A, D i E.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.