Domowe sposoby na użądlenie pszczoły

Użądlenie pszczoły: Domowe sposoby na ukąszenie przez pszczołę

Użądlenie przez pszczołę jest bardzo bolesne i często jad tego wada może wywoływać ostrą reakcję alergiczną. U osoby uczulonej może wystąpić nawet wstrząs anafilaktyczny! Częściej jednak mamy do czynienia z bolesnym obrzękiem. Oto domowe sposoby na złagodzenie skutków użądlenia pszczoły.

Przede wszystkim należy usunąć żądło, które owad pozostawia w skórze w czasie użądlenia. Na końcu żądła znajduje się woreczek z jadem. Dlatego żądło należy usunąć tak, żeby nie wcisnąć zawartości woreczka w ciało!

Domowe sposoby na ukąszenie przez pszczołę

  1. Aby zmniejszyć ból i obrzęk można wykorzystać surową cebulę. Miejsce ukąszenia pocieramy świeżo pokrojoną cebulą. Ten sposób działa także na ukąszenie przez osy.
  2. Na opuchlizną pomoże także zimny kompres – można do tego wykorzystać kostki lodu owinięte w ściereczkę lub po prostu zimną butelkę wyciągniętą z lodówki.
  3. Soda oczyszczona zmieszana z wodą i przyłożona na miejsce użądlenia zneutralizuje kwas mrówkowy, który znajduje się w żądle.
  4. Miejsce ukąszenia można moczyć w zimnej wodzie z dodatkiem octu – taka kąpiel korzystanie wpłynie na zmniejszenie obrzęku.

Pamiętaj! Jeżeli zauważysz jakiekolwiek niepokojące objawy, jak temperatura, zasinienie, ściskanie w gardle, wysypka itp., natychmiast udaj się do lekarza!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.