Drewniane meble w sypialni

Drewniane meble do sypialni – czy to nadal modne?

Jeśli zastanawiasz się, czy drewniane meble do sypialni są nadal modne, możemy odpowiedzieć tylko w jeden sposób. One nigdy nie wyszły z mody! Drewno od długich lat jest w czołówce najlepszych surowców do wyrobu mebli. Co ważne, sprawdza się nie tylko jako wyposażenie sypialni, ale też innych domowych pomieszczeń. Dlaczego prawdziwe drewno to tak dobry wybór? Skąd zdobyć dobrej jakości meble drewniane do aranżacji sypialni?

Dokąd na zakupy?  

Jeżeli chcesz zakupić wysokogatunkowe meble drewniane do swojego domowego wnętrza, warto udać się do lokalnych polskich producentów o transparentnym działaniu. Takim adresem jest na przykład Urok Drewna.

Drewno kontraktowane przez tego producenta to głównie drewno sosnowe. Wzrasta w najlepszych możliwych warunkach, gdzie krystaliczna woda źródlana i świeże powietrze otacza drzewa. 

Takie otoczenie sprzyja uzyskiwaniu doskonałych parametrów. Dzięki temu lite deski, które trafiają do pracowni, nie mają skaz, a meble są nie do podrobienia. 

Zalety drewna naturalnego

Za co kochamy naturalne drewno? Głównie za jego fantastyczne właściwości i to, jak wpływa na otoczenie oraz domowników.

Prawdziwe drewno wyróżnia się na tle innych surowców, ponieważ:

  • Jest mocne i wytrzymałe. To istotna zaleta, szczególnie jeśli dotychczas korzystałeś z mebli z płyt MDF czy innych wiórowych lub drewnopodobnych materiałów. 
  • Jest twarde (oczywiście stopień twardości zależy od gatunku drewna) i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Warto jednak zaznaczyć, że każdy gatunek prawdziwego drewna będzie twardszy i mocniejszy niż płyty drewnopodobne. 
  • Co bardzo cenne, drewno – w przeciwieństwie do innych materiałów – zyskuje z wiekiem. Starzeje się z wdziękiem. 

Zalety mebli drewnianych

Prawdziwe drewno we wnętrzu zbliża Cię do natury. Dzięki wykorzystaniu drewnianych mebli w domowej aranżacji przestrzeń staje się:

  • cieplejsza;
  • bardziej przytulna;
  • elegancka.

Drewniany wystrój nawiązuje do tradycyjnej aranżacji wnętrz. Dlatego dzięki meblom z drewna wnętrze zyskuje elegancki sznyt. W połączeniu z dodatkami osobistymi i dekoracjami pomieszczenie staje się przytulne i domowe.

To oczekiwany efekt, bo w takim miejscu przyjemnie i wygodnie spędza się czas. To szczególnie ważne w sypialni, bo to przestrzeń relaksu i nocnego wypoczynku.

Jakie meble drewniane do sypialni?

W centrum sypialni oczywiście znajduje się łóżko drewniane i na wyborze tego mebla musisz skupić się najbardziej. Powinno być: 

  • solidne (dlatego naturalne drewno to świetny surowiec!), 
  • wystarczająco szerokie, 
  • pasujące do otaczającego wystroju.

A co poza łóżkiem?

W sypialni musi być wygodnie. Dlatego zaopatrz się w szafki nocne, które postawisz po obu stronach łóżka. Dzięki temu wszystko, co potrzebne będziesz mieć pod ręką. Drewniane fronty mogą być gładkie lub bardziej dekoracyjne i wyprofilowane. Wszystko zależy od Twoich wnętrzarskich preferencji.

Jeśli nie masz osobnej garderoby, dobrze dobrać dopasowaną do łóżka szafę na ubrania i dodatki. Drewniana szafa będzie wytrzymała, stabilna i odporna na upływ czasu. Meble z drewna są pakowne i stylowo uzupełniają wystrój. Nie bój się dużej szafy w sypialni.

W przypadku gdy dysponujesz dużą przestrzenią w sypialni, możesz też dodatkowo zdecydować się na drewnianą komodę. Nad blatem komody zawieś lustro, a na blacie ułóż dekoracyjne pamiątki. Drewno będzie świetnym tłem dla ozdób.

Drewniane meble zawsze w modzie

Tym zakończymy nasze rozważania o drewnianym wyposażeniu sypialni. Ten naturalny i szlachetny materiał, czyli drewno, nigdy nie wychodzi z mody. Zawsze wygląda świetnie, starzeje się z godnością i dodaje wnętrzu przytulności.

Wprowadź drewniane meble i dodatki do swojej sypialni. skorzystaj z oferty polskich producentów, takich jak Urok Drewna i ciesz się wygodnym miejscem relaksu w zaciszu swojego domu. 

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *