Dron DJI do filmowania i do zdjęć

Dron DJI do filmowania i do zdjęć — jaki wybrać?

Drony, czyli bezzałogowe statki powietrzne to urządzenia wykorzystywane zarówno w celach rozrywkowych, jak i podczas profesjonalnych nagrań reklamowych czy filmowych. Wybór na rynku jest naprawdę duży, choć poszczególne modele dość mocno różnią się od siebie możliwościami i ceną. W przypadku dronów do filmowania warto postawić na kilka sprawdzonych propozycji od marki DJI.

DJI Air 2S – propozycja numer jeden 

W katalogu marki DJI znajdziemy wiele dronów, które zachwycają funkcjonalnością. Warto jednak pamiętać, że tego typu sprzęt jest znacznie droższy od dronów zabawkowych czy od tych, które oferują zaledwie podstawowe funkcje. DJI Air 2S to dron ze średniej półki cenowej i posiada wszystko, co tylko potrzebne do tworzenia świetnej jakości filmów i zdjęć w nawet 5.4K w 30 kl./s. lub w 4K w 60 kl./s. Co więcej, model ten wyposażono w matrycę CMOS 1”, która umożliwia wykonywanie zdjęć bogatych w szczegóły w 20 MP. 

Dron DJI Air 2S gwarantuje także fenomenalne ujęcia nocą. Urządzenie perfekcyjnie odwzorowuje barwy, zapisując nawet do miliarda odcieni. Funkcja HDR zapewnia zwiększoną głębię i jeszcze więcej szczegółów na fotografiach. Całość można poddać szybkiej postprodukcji, wykorzystując format RAW. Ponadto Air 2S posiada tryby Hyperlapse oraz MasterShots. 

Do tego niezwykle przydatna funkcja wykrywania przeszkód, maksymalna wysokość do 5000 metrów, czas lotu do 31 minut i zasięg nawet do 18,5 kilometrów! Dron ten waży 595 g, dlatego też do jego obsługi konieczne jest posiadanie niezbędnych uprawnień i certyfikatów. Air S2 sprawdzi się nie tylko do zastosowań profesjonalnych, ale także dla  amatorów, którzy posiadają już pewne doświadczenie w lataniu dronami. 

DJI Mavic 3 dla najbardziej wymagających użytkowników

DJI Mavic 3 to dron do zdjęć i nagrywania filmów, cieszący się ogromną popularnością. Model ten posiada wszystkie najważniejsze cechy bezzałogowych statków powietrznych. Znajdziemy tu aparat 20 MP i możliwość nagrywania filmów w 5.1K lub w 4K, ale w aż 120 kl./s. Kamera tego modelu posiada regulowaną przysłonę i zakres dynamiczny z 12,8 jednostek. Do tego producent dołożył technologię HNC S i VDAF, które pozwalają na odwzorowanie nawet najmniejszych detali, przy jednoczesnym zachowaniu żywych i naturalnych barw oraz regulacji ostrości. 

Druga kamera w DJI Mavic 3 posiada aż 28-krotny zoom hybrydowy. Dzięki temu można bez problemu nagrywać oddalony obszar z bezpiecznej odległości. Nie mogło tutaj także zabrakną czujników wizyjnych i ulepszonych systemów, które pozwalają wykrywać przeszkody, a następnie je omijać. 

Dron DJI Mavic 3 posiada specjalną funkcję RTH, dzięki której automatycznie wraca do punktu startu np. w przypadku utraty sygnału. Co więcej, model ten może unosić się w powietrzu do 46 minut i transmitować obraz na odległość do 8 km. To dron dedykowany profesjonalistom, którzy potrafią wykorzystać jego potencjał i dostępne w nim funkcje. Do latania DJI Mavic 3 wymagane są specjalne uprawnienia (dron waży 900 g).

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://flystore.pl/Drony-DJI

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *