Firany makarony z ozdobnymi elementami

Firany makarony – czym są i jak możesz je wykorzystać? Odkryj ich potencjał!

Szukasz pomysłu na wykończenie swoich okien? A może zastanawiasz się, jak odświeżyć dotychczasową aranżację? W obu przypadkach strzałem w dziesiątkę mogą okazać się dla Ciebie modne firany makarony. W tym drobnym dodatku kryje się ogromny potencjał, dzięki któremu możesz odmienić wystrój w zaledwie kilka chwil – i to w naprawdę niebanalny sposób. Czym jednak właściwie są firany makarony? W dzisiejszym artykule przedstawimy Ci je nieco bliżej, a także podpowiemy, jak możesz je wykorzystać.

Czym są firany makarony?

Firany makarony różnią się od klasycznych, dobrze znanych wszystkim firan przede wszystkim swoją formą. Jak wskazuje sama ich nazwa, mają postać długich frędzli, które wizualnie przypominają nitki makaronu spaghetti. Pojedyncze frędzelki z reguły zamocowane są na tunelu, który można zawiesić na żabkach lub karniszu. Całość tworzy wyjątkowo efektowną, ażurową firanę, która przyciąga wzrok i ujmuje swoją delikatnością. Taka ozdoba to doskonały sposób na wprowadzenie do wnętrza nuty świeżego, oryginalnego designu.

Co ciekawe, frędzle w firanach makaronach mogą, ale wcale nie muszą swobodnie zwisać. Możesz je dowolnie podwiązać lub stworzyć z nich fantazyjne upięcia – w tej kwestii ogranicza Cię jedynie wyobraźnia!

Jak możesz wykorzystać firany makarony?

Dużym atutem firan makaronów jest także to, że możesz wykorzystać je na naprawdę wiele sposobów. Każdy z nich zapewni Ci nieco inny efekt, odmieniając wnętrze i nadając mu wyjątkowy urok. Za pomocą tego rodzaju firan stworzysz:

  • fantazyjną oprawę okna,
  • stylową kurtynę zasłaniającą łóżko w sypialni,
  • bajkową dekorację przy łóżku pociechy,
  • nietuzinkową dekorację na drzwiach oddzielających poszczególne pomieszczenia,
  • oryginalną ozdobę na drzwiach balkonowych lub tarasowych.

Oczywiście to tylko kilka możliwych opcji – wykorzystaj je lub puść wodze wyobraźni i znajdź dla firan makaronów swoje własne zastosowanie!

Gdzie możesz kupić firany makarony?

Firany makarony cieszą się coraz większą popularnością i można znaleźć je zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online. Ta druga opcja daje Ci jednak zdecydowanie więcej możliwości. Doskonałym tego przykładem jest chociażby oferta e-sklepu Art Home Design – w specjalnie przygotowanej kategorii: https://www.arthomedesign.pl/firany-makarony czekają na Ciebie firany makarony w bogatej palecie kolorów i wzorów, które dopasujesz do każdej aranżacji. Firany dostępne są w różnych długościach i szerokościach, a w razie potrzeby możesz dociąć je na pożądany wymiar zwykłymi nożyczkami. Poznaj je bliżej, a na pewno dostarczą Ci wielu ciekawych aranżacyjnych pomysłów!

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *