Płytki z cegły w korytarzu

Gdzie sprawdzą się płytki z cegły?

Gdzie sprawdzą się płytki z cegły? Czy będą dobrym rozwiązaniem na ścianę w kuchni? A może chcesz pokryć nimi ściany w łazience? Na pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.  

W ostatnich latach sporą popularnością zaczęły cieszyć się płytki ceglane. Do jakich aranżacji pasują płytki z cegły? W jakich pomieszczeniach warto je wykorzystać? Gdzie kupić wysokiej jakości płytki ceglane? Szczegóły znajdziesz w dzisiejszym wpisie. Już teraz zapraszamy do szybkiego zapoznania się z artykułem. 

Płytki z cegły na ścianie w salonie

Czym wyróżniają się płytki ceglane?

Płytki z cegły dostępne na https://e-ceglanafantazja.pl/ w atrakcyjnych cenach to rozwiązania wykonane z cegły rozbiórkowej. Marka tworzy swoje produkty z dbałością o każdy szczegół. Na początku dokładnie czyści odzyskaną cegłę z zaprawy, a następnie poddaje ją odpowiedniej obróbce. Ostatni etap to oczyszczanie za pomocą wysokiego ciśnienia – 160 bar i wysuszanie w specjalnej suszarni. I tym sposobem powstają płytki ceglane, które znajdziesz w ofercie na wspomnianej wyżej stronie.

Płytki z cegły w restauracji

Czym właściwie wyróżniają się płytki ceglane? Poza tym, że gwarantują świetny wizualny efekt, warto wiedzieć, że takie rozwiązanie jest bardzo trwałą opcją. Unikalny klimat dzięki płytkom ceglanym możemy uzyskać niemalże w każdym wnętrzu. Są chętnie wybierane nie tylko do wnętrz użytkowych, ale coraz częściej również do pomieszczeń mieszkalnych. Dodatkowo warto wiedzieć, że marka do produkcji płytek ceglanych wykorzystuje płytki z budynków pochodzących z XIX oraz z początków XX wieku. A jak wiadomo, kiedyś cegły były dużo lepszej jakości niż aktualnie nam znane płytki dekoracyjne.

Płytki z cegły na ścianie

W jakim stylu sprawdzą się płytki z cegły?

Dostępne w ofercie wspomnianej wyżej marki można wykorzystać właściwie w każdym pomieszczeniu. Oczywiście najczęściej układa się je na ścianach w salonach lub sypialniach. Nie oznacza to jednak, że nie można zastosować tego rodzaju dekoracji w miejscach, w których mamy do czynienia ze sporym poziomem wilgotności. Dobrej jakości cegła na ścianie w łazience również świetnie się sprawdzi. Szczególnie w pomieszczeniu, które zostało urządzone w industrialnym stylu. Aranżacja przemysłowa zawsze jest doskonałą scenerią dla płytki ceglanej – zarówno takiej, która jest utrzymana w naturalnych barwach, jak i przy cegle pomalowanej na biały kolor. Nieszablonowość można uzyskać, łącząc płytki ceglane ze stylem rustykalnym, w którym królują przede wszystkim naturalne materiały. Warto również wiedzieć, że cegła na ścianie w łazience skutecznie tłumi hałas. Jeśli chcesz ułożyć cegłę na ścianach w łazience, musisz pamiętać o tym, aby odpowiednio je zaimpregnować tuż po ich ułożeniu. Dzięki temu Twoja ściana będzie wyglądać fantastycznie przez cały czas. 

Płytki z cegły na ścianie w holu ze schodami

Interesuje Cię cegła na ścianie w kuchni, ale nie wiesz, czy będzie pasować do całej aranżacji? Poza wspomnianym stylem industrialnym, w kuchni cegła będzie fantastycznie prezentować się w połączeniu z bielą, beżem oraz brązem, ale nie tylko – da sobie radę również z intensywnymi barwami. Ponadto można łączyć ją z takimi materiałami jak drewno, fornir, szkło, metal, a nawet płyta MDF. A zatem bezwzględu na to, czy chcesz urządzić swoją kuchnię w stylu minimalistycznym, czy rustykalnym, cegła zawsze będzie doskonale prezentować się na ścianie. Jeśli chcesz ułożyć płytki ceglane na ścianie w kuchni, pamiętaj o tym, że trzeba będzie o nie odpowiednio dbać. Nie tylko czyścić, ale i konserwować. Wszystkie środki – w tym impregnat do cegły z rozbiórki znajdziesz w ofercie firmy Ceglana Fantazja. Nie zwlekaj i sprawdź pełny asortyment marki już teraz!

Płytki z cegły w otwartym salonie

Wykorzystanie starej cegły oraz stylizacje z wykorzystaniem w kształcie cegły płytki cieszy się coraz większą popularnością. Na ścianę cegła może zostać zastosowana zarówno w domach, jak i biurach. Stare cegły pasują praktycznie do wszystkiego i pozwalają stworzyć unikalny klimat starej kamienicy.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Jeden komentarz

  1. Mam w salonie cegiełkę z ceglanego renesansu i jestem zachwycona! Mam wrażenie, że to zawsze będzie pasować. Taką klasyczną, czerwoną cegłę można łączyć z różnymi dodatkami i zawsze będzie świetnie wyglądać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *