Włoskie kafelki do kuchni i przedpokoju

Jakie płytki do przedpokoju?

Zazwyczaj przedpokój nie budzi szczególnego zainteresowania podczas aranżacji wnętrza. To błąd, który – na szczęście – popełnia coraz mniej osób. Trzeba bowiem pamiętać, że to właśnie przedpokój odpowiada za pierwsze wrażenie. Warto więc poświęcić mu więcej uwagi, zwłaszcza w kwestii kafelków. Nieustanną popularnością cieszą się modele pochodzące z Włoch.

Czym powinny wyróżniać się kafelki włoskie?

Płytki do przedpokoju muszą spełniać jednocześnie funkcję użytkową oraz estetyczną. Wobec tego należy postawić na trwałe rozwiązania o oryginalnym wzornictwie. Jaki materiał sprawdzi się najlepiej jako płytka podłogowa lub ścienna? Może to być gres albo kamionka. To plastyczne i odporne na uszkodzenia surowce, które można poddać wielu procesom mającym na celu zwiększenie ich walorów estetycznych. Dla przykładu kafelki włoskie dają efekt marmuru, cementu, kamienia, a nawet grubego drewna. To daje niemal nieograniczone możliwości w aranżacji.

Płytki Marazzi do udekorowania przedpokoju

Włoscy producenci zdecydowanie przodują w produkcji płytek podłogowych oraz ściennych. Wśród nich szczególnie wyróżnia się Marazzi. Zachęcamy do zwrócenia uwagi na jego propozycje ze względu na naprawdę szeroki asortyment. Płytki Marazzi z poszczególnych kolekcji zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o przedpokojach. Wykazują się więc zwiększoną odpornością na nagłe zmiany temperatury, a także uszkodzenia mechaniczne. Poza tym łatwo utrzymać je w porządku, ponieważ nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Wystarczy regularne czyszczenie domowymi metodami.

Najciekawsze płytki Marazzi do przedpokoju

Marka Marazzi stworzyła naprawdę bogatą kolekcję kafelków. Jest w czym wybierać! Aby zarysować wszechstronność włoskiej oferty, przybliżymy czytelnikom kilka interesujących modeli płytek Marazzi. Wśród nich warto wymienić chociażby serię Pinch o delikatnym wzorze. Cechuje się jednorodną, gładką i matową powierzchnią w różnych odcieniach szarości albo z mozaiką. Wobec tego stanowi znakomite tło całego wystroju przedpokoju.

Innym ciekawym modelem jest D Segini. Łączy w sobie wzory mikro i makro, zwłaszcza geometryczne oraz kwiatowe. Efekt doskonale sprawdza się we wnętrzach rustykalnych lub vintage. Współczesne aranżacje mogą za to wiele zyskać na kolekcji Blend, czyli matowych kafelkach włoskich inspirowanych materiałami używanymi dawniej w konstrukcjach betonowych. To bardzo pomysłowe uzupełnienie stylu industrialnego, postindustrialnego oraz na wskroś nowoczesnego.

Gdzie zamówić włoskie kafelki?

Zaufany dostawca gwarantuje otrzymanie produktów w sposób szybki oraz bezpieczny. Nie mniejsze znaczenie ma oferowana cena. Trzeba jednak pamiętać, że płytki Marazzi zalicza się do klasy premium. Nie można więc oczekiwać, że dostawca zaproponuje najniższą cenę. Wyjątkowa estetyka oraz trwałość nadrabiają jednak ten potencjalny minus.

Polecamy przyjrzeć się bliżej ofercie Dekordii. Posiadamy bardzo rozbudowany asortyment włoskich kafelek. Z pewnością każdy znajdzie u nas to, czego oczekuje.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *