Ile mieszkań powstaje w Warszawie?

Ile mieszkań powstaje w Warszawie?

Warszawa to idealne miejsce, żeby zdobyć dobre wykształcenie, znaleźć atrakcyjną pracę i założyć rodzinę. To miasto wielu możliwości, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak ze względu na duże zaludnienie mogą pojawić się problemy ze znalezieniem atrakcyjnego mieszkania do zakupu. Dlatego warto zainteresować się nowymi nieruchomościami. Dowiedz się, ile lokali powstaje obecnie w Warszawie.

Jak wygląda rynek mieszkaniowy w Warszawie?

Interesują Cię nowe mieszkania? Warszawa to jedno z miejsc, gdzie nie brakuje nowych inwestycji. Jednak według lokalnego urzędu statystycznego w 2021 roku oddano do użytkowania mniej nieruchomości niż w 2020 roku. Oznacza to, że w 2022 roku osoby, które chciały kupić lokal na własność, mogły mieć dużą konkurencję.

Natomiast dobrą wiadomością jest to, że w 2021 roku:

  • wydano znacznie więcej pozwoleń na budowę niż w 2020 roku – według statystyk w 2021 powstaje ponad 62 500 nowych mieszkań. To jest o 37,8% więcej niż w 2020 roku;
  • rozpoczęto budowę ponad 50 000 nowych lokali. Jest to o 25% więcej niż w 2020 roku.

Zatem w latach 2022-2023 można spodziewać się wielu nowych nieruchomości, które będą dostępne na sprzedaż. To z pewnością dobra wiadomość dla osób, które zamierzają kupić własne „M”.

Gdzie szukać nowych mieszkań w Warszawie?

Nie chcesz, żeby umknęła Ci jakakolwiek oferta mieszkania w Warszawie? Możesz śledzić strony czy portale ogłoszeniowe – znajdziesz tam wiele ciekawych propozycji lokali, które zasługują na uwagę.

Dobrym pomysłem jest także systematyczne sprawdzanie stron internetowych deweloperów. Po określeniu swoich potrzeb, czyli lokalizacji, liczby pokoi, powierzchni i piętra, system przedstawi listę najlepszych mieszkań dla Ciebie. Pozostanie zapoznać się z ich cenami i rozkładem, wybrać idealny lokal oraz skontaktować się z firmą, aby móc ustalić szczegóły transakcji.

Pamiętaj, że liczba mieszkań w Warszawie rośnie wraz z liczbą mieszkańców. Dlatego, gdy znajdziesz idealną nieruchomość, nie zwlekaj. Szybko podejmij decyzję i zacznij ustalać szczegóły transakcji!

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *