Jak stosować remover do rzęs?

Jak działa remover do rzęs? Dowiedz się, jak wybrać skuteczny preparat

Coraz więcej pań decyduje się na zagęszczenie swoich naturalnych rzęs. Dzięki temu zabiegowi oko prezentuje się fantastycznie nawet bez makijażu. Zdarza się też, że klientki gabinetów kosmetycznych chcą całkowicie zdjąć sztuczne rzęsy, co należy uczynić za pomocą profesjonalnego środka, jakim jest remover do rzęs. Dlaczego należy stosować ten preparat? Jak wybrać remover do swojego gabinetu? Odpowiadamy na te pytania w poniższym artykule.

Dlaczego należy usuwać sztuczne rzęsy removerem?

Zabieg przedłużania rzęs polega na przyklejeniu sztucznych włosków do naturalnych rzęs klientki. Wielu paniom wydaje się, że można je usunąć domowymi sposobami. Nie jest to dobre rozwiązanie. Nierzadko kobiety próbują je zwyczajnie zerwać, przez co niszczą też naturalne rzęsy. Absolutnie nie wolno tego robić! Jedyną bezpieczną metodą ściągania sztucznych włosków jest zastosowanie profesjonalnego removera do rzęs w salonie.

Każda stylistka rzęs powinna podczas zabiegu przestrzec klientki przed próbą usunięcia włosków w domu. Nawet samodzielne użycie removera może spowodować podrażnienie oczu, reakcję alergiczną czy uszkodzenie naturalnych rzęs.

Jak działa remover do rzęs?

Remover to profesjonalny środek do usuwania przedłużanych rzęs bez ryzyka uszkodzenia naturalnych włosków. Właściwie zastosowany przez specjalistkę jest całkowicie bezpieczny. Jak działa remover do rzęs? Wystarczy, że na odpowiednio przygotowaną nasadę sztucznych rzęs stylistka nałoży niewielką ilość preparatu. Rozpuszczenie kleju z włosków zajmuje kilka minut. Następnie specjalistka będzie mogła je usunąć. Pozostałości removera należy oczyścić suchym wacikiem. Warto też przemyć oczy delikatnym, dedykowanym szamponem do rzęs.

Jak wybrać najlepszy remover do rzęs?

Rynek oferuje removery do rzęs zarówno w płynie, jak i kremie. Nie da się ukryć, że te drugie są dla stylistek wygodniejsze w zastosowaniu. Kremowa konsystencja removera nie spływa do oka i nie rozlewa się. Doskonale sprawdzi się też w przypadku klientek z wrażliwymi oczami. Co więcej, preparaty w kremie błyskawicznie rozpuszczają klej. Removery, które znajdziesz np. w e-sklepie Fashion Lash, w kategorii: https://fashionlash.pl/kategoria/preparaty/, pozwalają na skuteczne i bezpieczne usunięcie sztucznych rzęs w nawet 5 minut.

Remover do rzęs powinien mieć bezpieczną formułę – żaden z jego składników nie powinien powodować u klientki alergii. Co więcej, skład produktu nie powinien negatywnie wpływać na kondycję naturalnych rzęs. Postaraj się wybrać środek o przyjemnym zapachu, by klientka nie odczuwała dyskomfortu podczas usuwania włosków. Najlepiej też wybrać wydajny preparat, którego nakładanie nie nastręcza trudności.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *