Katalog ofertowy

Jak katalogi wpływają na doświadczenie klienta?

W dzisiejszych czasach, kiedy istnieje tak dużo sposobów na reklamę, promowanie swojej oferty powinno być dobrze przemyślane i zaplanowane. Niektórzy stawiają przede wszystkim na działania w przestrzeni online. Czy to dobre rozwiązanie?

Niekoniecznie, jeśli celuje się w grupy odbiorców w różnym wieku, również wśród osób starszych, które mniej chętnie korzystają z internetu. Jak więc trafić do nich z reklamą swoich usług lub produktów? Szerokim zainteresowaniem cieszy się drukowanie katalogów, ulotek czy wizytówek.

Co powinno znaleźć się w katalogu?

Aby przyciągnąć klientów, warto dostarczać im zwięzłych i istotnych informacji o swojej ofercie. Zdecydowanie w tym celu warto postawić się na miejscu osoby, która jeszcze nic nie wie o konkretnych usługach czy produkcie. To pozwoli na zebranie wiadomości, które oczekiwałoby się uzyskać po zapoznaniu się z katalogiem promocyjnym. Co więcej, ważna jest też kreatywność. Na tego typu materiałach warto więc zamieszczać przemyślane elementy, jak logo firmy czy motyw, który można skojarzyć z daną marką. Bez wątpienia odpowiedni dobór informacji w katalogu oraz przedstawienie ich w sposób estetyczny i oryginalny wpłynie na zainteresowanie klientów, oraz chęć dowiedzenia się więcej o ofercie.

Jak drukować katalogi w sposób ekologiczny?

Na skuteczność materiałów promocyjnych wpływa też ich jakość, z tego względu warto podjąć współpracę z renomowaną drukarnią. Niektórzy zastanawiają się, czy przygotowanie katalogów w formie papierowej to dobry pomysł pod względem ekologii. Idealnym rozwiązaniem będzie postawienie na innowacyjny wydruk EKO! A czym się on charakteryzuje? Do zrealizowania tego typu zlecenia używa się specjalnego ekologicznego papieru, wytwarzanego w pewnej części z produktów pochodzących z recyklingu.

Dzięki profesjonalnie zaprojektowanym i wydrukowanym według najwyższych standardów katalogom można pozyskać nowych klientów wśród różnych grup odbiorców − otrzymują oni wówczas prosty i przejrzysty dostęp do informacji o ofercie.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *