Glutation to niezbędna dla organizmu, powstająca w naszych komórkach, cząsteczka wykazująca niezwykle ważne funkcje jako przeciwutleniacz

Jak wybrać glutation liposomalny? Dowiedz się, dlaczego warto go przyjmować

Glutation znany jest jako jeden z najważniejszych składników odżywczych w organizmie i w zasadzie warunkuje prawidłowe funkcjonowanie niemal wszystkich narządów. Organizm ludzki może go syntezować samodzielnie, jednak z wiekiem ta zdolność maleje. To oznacza, że w niektórych sytuacjach należy zwiększyć jego poziom. Wówczas może pojawić się potrzeba dodatkowej suplementacji. Jeśli taka potrzeba pojawia się u Ciebie, przyjrzyj się tej substancji w nowej, liposomalnej formie. Jak wybrać odpowiedni glutation liposomalny i dlaczego warto? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Czym jest glutation liposomalny?

Glutation to jeden z ważniejszych przeciwutleniaczy w organizmie ludzkim. To tripeptyd składający się z trzech aminokwasów – glicyny, kwasu glutaminowego i cysteiny, które są połączone wiązaniem peptydowym. Związek ten umożliwia detoksykację organizmu i bierze udział w oczyszczaniu go z wolnych rodników, toksyn i metali ciężkich. Tym samym chroni komórki przed stresem oksydacyjnym. Co więcej, odpowiedni poziom tej substancji w organizmie obniża ryzyko zachorowania na wiele groźnych chorób.

Niestety z wiekiem zdolność do syntezowania glutationu znacząco się zmniejsza, przez co niekiedy zalecane jest przyjmowanie suplementu diety. Jednym z polecanych preparatów jest glutation liposomalny. Fenomen liposomalnych suplementów polega na tym, że ich substancja czynna zamknięta jest w pęcherzykach fosfolipidowych, w otoczce wodno-tłuszczowej, co stanowi jej ochronę. Dzięki temu preparat jest odporny na procesy trawienne, a składniki odżywcze trafiają bezpośrednio do komórek.

Glutation liposomalny – jak wybrać wartościowy suplement?

Liposomalne suplementy diety są bezpieczne dla organizmu i odnotowują zdecydowanie lepszą skuteczność niż klasyczne preparaty. Warunkiem koniecznym jest jednak wybranie wartościowych produktów, odpowiednich pod względem jakości. Aby liposomalna otoczka właściwie osłaniała substancję czynną i zadziałała zgodnie z przeznaczeniem, suplementy muszą być wyprodukowane we właściwych warunkach przez doświadczonego producenta. Obecnie – na szczęście – mamy łatwy dostęp do takich preparatów. Ich dystrybucją zajmuje się np. Vitallabs, a wartościowe suplementy liposomalne znajdziesz w specjalnie przygotowanej kategorii: https://vitallabs.pl/nasze-marki/altrient-livon-labs/ – dostępne tam preparaty nie zawierają sztucznych dodatków, wypełniaczy i konserwantów, a liposomy zbudowane są w 100% z fosfolipidów z dużą zawartością cennej fosfatydylocholiny.

Glutation liposomalny – kiedy warto go przyjmować?

Warto dbać o pokrycie dziennego zapotrzebowania na glutation. Choć można dostarczać go poprzez odpowiednio zbilansowaną dietę, w niektórych przypadkach to za mało. Wówczas pomocna okazuje się suplementacja. Warto o niej pomyśleć szczególnie wtedy, gdy Twój układ odpornościowy wymaga solidnego wsparcia, np. ze względu na choroby przewlekłe, narażenie na oddziaływanie toksyn ze środowiska zewnętrznego lub jeśli borykasz się z AIDS, HIV, cukrzycą typu drugiego bądź przeszedłeś długą terapię środkami farmakologicznymi. Wskazaniem do suplementacji może być też dieta uboga w prekursory glutationu.

Pamiętaj jednak, by zasięgnąć porady lekarza, zanim zdecydujesz się na przyjmowanie preparatów z glutationem – niektóre schorzenia to wykluczają.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *