Suplementy diety w dłoniach mężczyzny

Co powinny zawierać suplementy diety dla mężczyzn? Podpowiadamy

Kobiety i mężczyźni mają inne zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Wynika to m.in. z odmiennych mechanizmów przemiany materii czy z różnych trybów życia. Panowie – z uwagi na większą masę kostną i mięśniową – potrzebują większej ilości witamin i minerałów niż panie. Często dieta nie jest im w stanie zapewnić 100% wszystkich składników. Warto sięgnąć wówczas po suplementy diety przeznaczone specjalnie dla mężczyzn. Co powinno wchodzić w ich skład? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Jakie minerały powinny zawierać suplementy dla mężczyzn?

Zacząć trzeba od magnezu i potasu. Optymalny poziom tych pierwiastków w organizmie odpowiada za prawidłową pracę mięśni, również mięśnia sercowego. Magnez wpływa też pozytywnie na układ nerwowy. Jest polecany osobom zestresowanym i walczącym z bezsennością. Po suplementy dla mężczyzn z magnesem w składzie powinni sięgnąć również panowie, którzy na co dzień piją dużo kawy i herbaty oraz uprawiają sport.

Bardzo ważnym mikroelementem dla mężczyzn jest również cynk, odpowiadający za płodność i prawidłowe funkcjonowanie prostaty. Poza tym bierze udział w syntezie wielu białek i wspomaga układ odpornościowy. Wpływa też na zdrowy wygląd skóry. Wchodzi w skład większości suplementów dla panów.

Podobnie jest w przypadku selenu, który skutecznie zwalcza wolne rodniki. Jest to minerał niezwykle ważny dla osób uprawiających sport, bo zapobiega wysiłkowej degeneracji komórek mięśniowych.

Suplementy diety dla mężczyzn – jakie witaminy można w nich znaleźć?

Oczywiście w składzie suplementów diety przeznaczonych dla mężczyzn nie może zabraknąć witamin A, E i C, a także witamin z grupy B. Ma to spore znaczenie, bo panowie często nie przepadają za świeżymi owocami i warzywami.

Witaminy A, C i E wykazują dodatkowo wysoki potencjał antyoksydacyjny. Witamina C jest poza tym przeciwutleniaczem, który pozytywnie wpływa na kondycję plemników. Chroni ich DNA i zabezpiecza przed zlepianiem się. Z kolei witaminy z grupy B biorą udział w wielu procesach biochemicznych, które mają miejsce w ludzkim organizmie. Odpowiadają one za procesy krwiotwórcze czy detoksykację organizmu. Zapewniają również zdrowy wygląd skórze i włosom.

W przypadku mężczyzn zapotrzebowanie na witaminy i minerały zmienia się wraz z wiekiem. Po ukończeniu 45. roku życia trzeba dostarczać do organizmu więcej witaminy D i wapnia, a mniej żelaza.W praktyce witaminy i minerały dla mężczyzn zazwyczaj wchodzą w skład preparatów wieloskładnikowych, które możesz kupić np. tutaj: https://www.onevitamin.pl/suplementy-dla-mezczyzn. To prosty i kompleksowy sposób na uzupełnienie męskiej diety.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *