Jaki grzejnik wybrać do łazienki?

Jaki powinien być grzejnik do łazienki?

Grzejnik łazienkowy odgrywa bardzo ważną rolę, ponieważ jest odpowiedzialny za zapewnienie komfortu cieplnego po wyjściu z kąpieli czy spod prysznica, tak abyśmy nie odczuwali nieprzyjemnego chłodu. Dodatkowo łazienka różni się od innych pomieszczeń tym, że jest tam mokro i wilgotno. Zatem jaki powinien być grzejnik do łazienki? Czym kierować się w jego wyborze? Nasz artykuł pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości.

O czym warto pamiętać przed zakupem grzejnika do łazienki?

Optymalna temperatura w łazience wynosi 24 stopnie Celsjusza. Pierwszą rzeczą, nad którą należy się zastanowić przed kupnem grzejnika łazienkowego, jest funkcja, jaką będzie spełniał – czy to będzie ogrzewanie małej, czy może dużej łazienki z przeszkleniami, czy także suszenie ręczników i bielizny. Właśnie ze względu na możliwość suszenia najczęściej kupowanym rodzajem grzejnika są grzejniki łazienkowe drabinkowe, chociaż ostatnio coraz bardziej popularne stają się grzejniki panelowe. W sklepach można znaleźć także ciekawe i praktyczne rozwiązania takie jak grzejnik VASCO NIVA BATH, który jest wyposażony w wieszak i półki. Jeśli grzejnik oprócz ogrzewania będzie służył także do suszenia, jego moc powinna być większa przynajmniej o 20 % od mocy obliczonej, bo będzie częściowo zasłonięty.

Jakie są rodzaje grzejników łazienkowych?

Ze względu na rodzaj przyłącza grzejniki łazienkowe możemy podzielić na wodne, wodno-elektryczne i elektryczne. 

Grzejniki wodne są zasilane z c.o. i w związku z tym nie działają poza sezonem grzewczym. Grzejniki wodno-elektryczne, podobnie jak grzejniki wodne są podłączone do c.o., jednak dodatkowo są wyposażone w grzałkę elektryczną, która umożliwia korzystanie z nich przez cały rok. Grzejniki elektryczne służą głównie do dogrzewania i suszenia prania, ponieważ ze względu na małą moc samodzielnie nie są w stanie ogrzać łazienki. Przy grzejnikach z grzałką warto zwrócić uwagę na miejsce umieszczenia gniazdka elektrycznego w takiej odległości, aby wyeliminować wiszenie kabli.

Grzejniki łazienkowe – z czego są wykonane?

Grzejniki do łazienki są zbudowane z odpornych na korozję rurek i profili wykonanych ze stali, aluminium lub miedzi pokrytych powłoką wykończeniową lakierowaną, chromowaną, metalizowaną lub satynowaną. Warto wiedzieć, że grzejniki chromowane charakteryzują się mniejszą mocą grzewczą niż malowane.

Moc grzejnika do łazienki – jak dobrać?

Moc grzejnika wpływa bezpośrednio na temperaturę ogrzewanego pomieszczenia. Należy ją dostosować do jego wielkości i zastosowanej izolacji. Średnio przyjmuje się, że grzejnik do łazienki powinien mieć moc ok. 120 W na każdy 1 m2 powierzchni. Przy obliczeniach najlepiej jednak skorzystać z porady hydraulika lub sprzedawcy, który dobierze odpowiednie parametry.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli grzejników, które oprócz funkcji grzewczej mogą być także ozdobą łazienki, tak jak grzejnik dekoracyjny. Pozwala to na znalezienie kaloryfera, który zapewni nam zarówno komfort cieplny, jak i będzie cieszył oko. Trzeba mieć tylko na uwadze rodzaj instalacji oraz wielkość pomieszczenia. Warto zainwestować w grzejnik do łazienki wysokiej jakości ze sklepu Technika Design, bo wtedy mamy pewność, że będzie służył przez długie lata. 

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *