Jakie kwiaty doniczkowe do salonu, kuchni lub łazienki?

Rośliny to ozdoba każdego pomieszczenia. Zarówno te kwitnące, jak i te które cieszą oko jedynie pięknymi liśćmi, są idealnym dopełnieniem każdego wnętrza. Poradzimy, jakie rośliny dobrać do salonu, kuchni i łazienki. Choć kwiaty doniczkowe wymagają odrobiny troski, jednak odwdzięczają się swoim opiekunom walorami dekoracyjnymi, a dodatkowo pomagają walczyć z zanieczyszczeniem powietrza w naszych domach.

Rośliny doniczkowe do salonu, kuchni i łazienki – ozdobią każde wnętrze

Salon

Salon to miejsce, którego sama nazwa sugeruje elegancję! W związku z tym w tak reprezentacyjnym pomieszczeniu warto zaprezentować eleganckie rośliny. Szczególnie efektownie prezentują się rośliny kwitnące lub te obdarzone dużymi, błyszczącymi liśćmi. Trzeba to powiedzieć wprost – w salonie idealnie będą wyglądać storczyki. Orchidee są zawsze na czasie i zawsze dobrze wyglądają. Pięknie kwitną i chyba każdy się zgodzi, że to jedne z piękniejszych kwiatów doniczkowych. Gatunków storczyków jest naprawdę wiele, więc nie jesteśmy skazani na phalenopsis obecnego we wszystkich supermarketach i dyskontach. Poza storczykami pięknie wyglądają skrzydłokwiaty, hibiscusy, strzeliste sansewierie, a także różne gatunki figowców, czyli popularnych fikusów. Jeżeli mamy więcej miejsca z powodzeniem w salonie można uprawiać strelicję a także różne odmiany dracen.

Kuchnia

W kuchni na parapecie najlepiej będą się sprawdzały wszelkie zioła: bazylia, koperek, mięta czy oregano. Nie tylko pięknie pachną, ale przede wszystkim mają wspaniałe zastosowanie w kuchni. Wystarczy podlewać je raz dziennie. Sprawdź, jak zrobić domowy ogródek ziołowy.

Łazienka

Wszyscy, którzy dysponują łazienką z oknem mogą cieszyć się zielenią również w tym pomieszczeniu. Rośliny w łazienkach wyglądają bardzo dobrze. Oczywiście nie każdy gatunek doniczkowy będzie dobrze czuł się w tak wilgotnym pomieszczeniu, jednak są takie, które świetnie sprawdzą się na łazienkowym parapecie. Zamiokulkas to prawdziwy łazienkowy hit! Wygląda bardzo nowocześnie, a przede wszystkim jest odporny na wilgoć i nie potrzebuje dużo światła. Dodatkowo nie wymaga częstego podlewania, zatem sprawdzi się nawet u najbardziej zapominalskich gospodarzy. W łazience doskonale sprawdzi się także skrzydłokwiat oraz sansewieria.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *