Zmiany łuszczycowe na łokciu - smarowanie odpowiednim kremem

Jakie kremy na łuszczycę warto stosować? Wyjaśniamy

Łuszczyca to przewlekła choroba, której niestety nie można wyleczyć. Możliwe jest wyłącznie łagodzenie jej objawów poprzez stosowanie zaleconych przez lekarza leków i właściwie dopasowanych kosmetyków. Cierpisz na tę dolegliwość? Zatem z pewnością wiesz, jak ważna jest codzienna pielęgnacja skóry. Jakie kremy na łuszczycę powinny znaleźć się w Twojej kosmetyczce? Odpowiadamy na to pytanie w poniższym artykule.

Czym jest łuszczyca?

Łuszczyca to przewlekła choroba dermatologiczna. Ma podłoże genetyczne i immunologiczne, jednak nie określono przyczyn powstawania tego schorzenia. To sprawia, że leczenie jest wyjątkowo trudne. Skuteczna terapia powinna być holistyczna. Musi więc koncentrować się na farmakologii, odpowiedniej diecie i właściwie dopasowanych kosmetykach pielęgnacyjnych.

Znanych jest kilka rodzajów łuszczycy. Wyróżnić można zwyczajną, uogólnioną, krostkową i stawową.

Do głównych objawów tej choroby należą przede wszystkim zmiany skórne. W początkowym etapie wyglądają jak niewielkie, czerwone grudki, które swędzą i się złuszczają. Następnie przypominają nieco łuski. Ich drapanie może doprowadzić do uszkodzenia naczyń krwionośnych. Łuszczyca może występować na każdym obszarze ciała – najczęściej atakuje łokcie, kolana, a nawet skórę głowy.

Czym powinny wyróżniać się dobre kremy na łuszczycę?

Skóra dotknięta łuszczycą wymaga szczególnej troski w zakresie pielęgnacji. Najczęściej stosuje się rozmaite kremy na łuszczycę, których zadaniem jest zapewnienie choremu ulgi. Jakie preparaty sprawdzą się najlepiej? Wybieraj wyłącznie kremy ze sprawdzonym, bezpiecznym składem. W ich recepturze powinny znaleźć się substancje odpowiadające za natłuszczanie, czyli m.in. rokitnik i naturalne oleje z awokado czy oliwek. Postaw na kremy, które nawilżą i zregenerują tkanki. Postaraj się unikać środków z konserwantami czy sztucznymi aromatami, które mogłyby dodatkowo podrażnić skórę.

O czym musisz pamiętać, stosując kremy na łuszczycę?

Wybór specyfików na łuszczycę jest ogromny. Bez trudu znajdziesz więc preparat dopasowany do specjalnych potrzeb Twojej skóry. Skuteczne kremy są dostępne np. w e-sklepie kosmetyki-lecznicze.pl. W kategorii przygotowanej z myślą o osobach chorych na łuszczycę – https://kosmetyki-lecznicze.pl/24-luszczyca – znajdziesz sprawdzone kremy od renomowanych producentów, co gwarantuje bezpieczeństwo stosowania. Pamiętaj także o tym, by używać ich regularnie, nie tylko w okresie zaostrzenia choroby, ale także w remisji. Ponadto zwróć uwagę na swój jadłospis. Wyklucz z niego produkty wysokoprzetworzone i zastąp je posiłkami bogatymi w wartościowe składniki odżywcze.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *