Kabiny prysznicowe, które otwierają i optymalizują przestrzeń

Odpowiednio dobrane kabiny prysznicowe bardzo dobrze sprawdzają się w łazienkach o różnych wymiarach, zapewniając domownikom komfortowe oraz funkcjonalne wnętrze. Dzięki temu, że coraz częściej wyróżniają się przemyślanymi kształtami oraz ciekawym wykończeniem, ułatwiają zaprojektowanie łazienki w taki sposób, aby jak najlepiej wykorzystać dostępną w niej przestrzeń. Warto przy tym podkreślić, że kabiny prysznicowe różnią się między sobą materiałami, z których są wykonane i które mają bardzo duży wpływ na ich wygląd oraz na łatwość w utrzymaniu czystości. Z tego powodu przed podjęciem decyzji o zakupie dobrze jest dowiedzieć się, czym charakteryzują się poszczególne kabiny i które z nich najlepiej sprawdzą się w danej łazience.

Nowoczesne kabiny prysznicowe o różnych kształtach i wymiarach — co warto wiedzieć o ich wyborze?

Wbrew pozorom wyposażenie łazienki w taki sposób, aby stworzyć otwartą i funkcjonalną przestrzeń, nie należy do najłatwiejszych zadań. Bardzo często największą trudność sprawia dobór odpowiedniej kabiny prysznicowej, która nie tylko pozwoli domownikom na komfortowe odprężenie się podczas kąpieli, ale również na łatwe zadbanie o higienę osobistą. Dlatego w ofercie marki Roca można znaleźć starannie wykonane kabiny prysznicowe, które powstają z trwałych materiałów.

Niesłabnącą popularnością cieszą się między innymi kabiny narożne jednoelementowe, które mają kształt: rondo (zaokrąglone), square (kwadratowe) pojawiające się w kolekcjach Metropolis, Capital i Town-N – Kolekcja dla Salonów Roca. Ciekawym rozwiązaniem jest kabina natryskowa w kształcie diamond w kolekcji Metropolis. Wszystkie bardzo dobrze sprawdzają się w łazienkach o mniejszej powierzchni. Dzięki temu, że tego typu kabiny znajdują się w rogu łazienki, pomagają zaoszczędzić cenne miejsce.

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się na narożne kabiny prysznicowe modułowe, które dają szerokie pole do stworzenia idealnej strefy prysznicowej dopasowanej do preferencji domowników. Można ją skonstruować samodzielnie wybierając odpowiednie elementy i uzyskując kabinę natryskową w rozmiarze jakim jest potrzebna. W ofercie marki Roca takie moduły drzwi i ścianek kabin prysznicowych można znaleźć w kolekcjach Area, Capital czy Metropolis, czy Town-N.

Chętnie wybieranym rozwiązaniem okazuje się strefa natryskowa powstała przez połączenie dwojga drzwi prysznicowych, na przykład drzwi skrzydłowe plus drzwi skrzydłowe lub drzwi składane plus drzwi składane. Szczególnie polecane do małych łazienek pozwalające zaoszczędzić w łazience wiele cennego miejsca są drzwi prysznicowe, składane do wewnątrz.

Można też zdecydować się na inne rozwiązanie w celu stworzenia komfortowej kabiny natryskowej, a mianowicie na opcję połączenia drzwi ze ścianką boczną. Warto przy tym zadbać o odpowiedni ich dobór. Kabina prysznicowa modułowa z zastosowaniem ścianki i drzwi przesuwanych w dostępnych kolekcjach Town-N i Area świetnie sprawdzi się we wszystkich pomieszczeniach łazienkowych. Takie rozwiązanie docenią zwłaszcza Klienci, którzy chcieliby zaoszczędzić cenną przestrzeń. Warto także zwrócić uwagę na drzwi z polem stałym, które z powodzeniem można dopasować do łazienek o wymagającym układzie, gdzie w pobliżu kabiny natryskowej znajduje się inne wyposażenie sanitarne np. wc. Tego typu drzwi są można znaleźć w kolekcjach Capital, Metropolis oraz Area. Ponadto w przypadku kolekcji Capital decydując się na piękne czarne profile, dodamy łazienkom nowoczesnego charakteru.

Kabina prysznicowa w łazience z drewnianą podłogą

Osoby, którym zależy przede wszystkim na otwartych wnętrzach, docenią kabiny prysznicowe typu walk in oraz z brodzikiem z możliwością instalacji na równi z posadzką.  Decydując się na brodzik, warto zwrócić szczególną uwagę na produkty wykonane z innowacyjnego materiału Stonex, które wyróżniają się niezwykłą, naturalnie wyglądająca fakturą (przypominającej kamień czy łupek), a także większym bezpieczeństwem podczas kąpieli za sprawą struktury gwarantującej antypoślizgowość. W efekcie łazienka wyróżnia się oryginalnością oraz zastosowaniem rozwiązań, które łączą w sobie świetny wygląd i funkcjonalność.

O czym jeszcze warto pamiętać, wybierając kabinę prysznicową?

Decydując się na inwestycję w kabiny prysznicowe, warto także zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane oraz na rodzaj ich wykończenia. W ofercie marki Roca można ponadto znaleźć nowoczesne kabiny ze specjalną powłoką MaxiClean, która ułatwia utrzymanie ich w czystości.  Jest to możliwe za sprawą specjalnej warstwy hydrofobowej, która zapobiega osadzaniu się zaciekom oraz osadom na szkle.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *