Sprawiedliwość jest ślepa - kto zna się na prawie nieruchomości

Kto zna się najlepiej na prawie nieruchomości?

Jaki jest najbardziej pożądany przez młode osoby majątek? Oczywiście: mieszkanie. W którymś momencie w życiu każdego młodego człowieka pojawia się chęć założenia rodziny, a do tego niezbędne jest właśnie mieszkanie. Jego zakup nie jest jednak wcale tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Rynek nieruchomości rządzi się bowiem własnymi prawami, a ich nieznajomość może być poważną przeszkodą do osiągnięcia celu. Prawo nieruchomości – czym jest i kto najlepiej się na nim zna? Odpowiedź na to pytanie odnajdziesz w poniższym materiale. Zapraszam do lektury.

Duży stopień skomplikowania

Każdy, kto zajmuje się działaniami inwestycyjnymi, w zakresie nieruchomości wie, że prawo nieruchomości jest niezwykle skomplikowane – zarówno dla deweloperów, nabywców, jak i firm budowlanych. W Polsce szeroko pojęte prawo dotyczące właśnie tej kwestii składa się z wielu istotnych źródeł.

Najistotniejsze z nich to: Kodeks Cywilny i ustawy – o prawie budowlanym, księgach wieczystych i hipotece, gospodarce nieruchomościami, prawie spółdzielczym, własnościach lokali oraz ochronie praw nabywcy mieszkania lub domu. Zbiór tak wielu przepisów nie jest łatwy do przyswojenia, dlatego przedsiębiorstwa, które zarządzają obrotem nieruchomościami lub innymi inwestycjami powinny odpowiednio wcześnie zapewnić sobie fachową pomoc specjalistów.

W prawie nieruchomości specjalizuje się kancelaria nieruchomości. Co należy do jej głównych obowiązków? Dlaczego warto korzystać z jej usług?

Profesjonalna obsługa transakcji kupna, sprzedaży i najmu nieruchomościami

Kancelaria nieruchomości to profesjonalny podmiot, który specjalizuje się w prawie nieruchomości. Przedsiębiorca, który skieruje się po pomoc do tego typu firmy, może liczyć na wsparcie w transakcjach sprzedaży, kupna, najmu oraz wynajmu takich nieruchomości, jak: domy jednorodzinne, mieszkania i lokale użytkowe, działki oraz nieruchomości komercyjne i inne.

Do głównych zadań takich podmiotów należą:

  • obsługa prawna deweloperów,
  • weryfikacja stanu prawnego nieruchomości poprzez audyt,
  • pomoc w bezpiecznym najmie nieruchomości,
  • pomoc we flipach nieruchomości od strony prawnej,
  • sprawdzanie umowy deweloperskiej – weryfikacja jej treści,
  • pomoc prawna przy negocjacjach na rynku nieruchomości,
  • a także obsługa inwestycji budowlanych i nieruchomości rolnych pod kątem prawnym.

Kancelaria nieruchomości bardzo często udziela również różnych porad dotyczących nieruchomości. W związku z tym prowadzi doradztwo w prostych oraz złożonych problemach związanych z prawem: budowlanym i nieruchomości.

Kancelaria prawna – dlaczego warto korzystać z jej pomocy?

Jeżeli chodzi o kwestię obrotu nieruchomościami, to pomoc prawnika od nieruchomości, może okazać się nieodzowna praktycznie na każdym etapie inwestycji. Deweloper, któremu pomaga kancelaria nieruchomości i prawnik z szeroką wiedzą oraz bogatym doświadczeniem, ma zapewnione fachowe wsparcie. Specjalista jest w stanie dokonać fachowej oceny stanu prawnego danej nieruchomości, dokładnie sprawdzić wszystkie dokumenty związane z daną inwestycją i zapewnić profesjonalne doradztwo dla przedsiębiorstwa.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *