Materac dla dziecka

Materac Rucken Aero – gwarant zdrowego snu Twojego maluszka? Sprawdzamy!

Materac jest kluczowym akcesorium, które dba o prawidłową higienę snu dziecka. Źle dobrany nie tylko będzie powodem niewyspania i marudzenia, ale w perspektywie czasu może sprzyjać też powstawaniu wad kręgosłupa. Współczesny rynek obfituje w wiele różnorodnych modeli materacy, które reklamują się jako te najlepsze i najzdrowsze. Jednym z nich jest Rucken Aero. Czy rzeczywiście dobrze sprawdzi się jako posłanie Twojego malucha? Przyjrzymy się bliżej jego zaletom w dalszej części tego artykułu.

Czy materac Rucken Aero 120×60 powinien znaleźć się w sypialni Twojego dziecka?

Materac Rucken 120×60 cm w modelu Aero uważany jest za najlepiej oddychające akcesorium do dziecięcego łóżeczka. Posiada on system wentylacji Air Pro, dzięki czemu maluszek nie przegrzewa ani nie poci się w czasie snu. Zdecydowanie jest to duży plus, gdyż zbyt wysoka temperatura w łóżeczku może powodować wybudzanie się dziecka, co niekorzystnie wpływa na jakość jego nocnego odpoczynku. Materac posiada również dodatkową warstwę w postaci Maty 3D, która wspomaga przepływ powietrza, dbając o komfort malucha. Akcesorium może być więc wyjątkowo przydatne, chociażby w czasie gorących letnich nocy, kiedy upał szczególnie doskwiera najmłodszym. Rucken Aero może też jednak bez problemu pełnić rolę materaca całorocznego.

Inne zalety materaca Rucken Aero

Doskonała wentylacja nie powinna być jedynym kryterium wyboru materaca dla dziecka. Uwagę należy zwrócić na szereg jeszcze innych aspektów. Sprawdźmy, czy omawiany model spełnia wszystkie ważne wymogi.

Twardość

Materac dla dziecka nie powinien być ani za miękki, ani za twardy. Idealny model to ten średnio twardy oznaczony symbolem H2. W specyfikacji Rucken Aero możemy znaleźć właśnie ten znak. Oznacza to, że będzie stanowił odpowiednie podparcie dla pleców maluszka. Dodatkowym plusem jest jego dwustronność. Warstwa z Matą 3D idealnie sprawdzi się dla dzieci poniżej 12. miesiąca życia. Strona z wysokoelastycznej pianki, z której materac jest wykonany, będzie idealnym leżem dla pociech, które skończyły już roczek.

Rozmiar

Materac Rucken Aero ma wymiary 120×60 cm. Dzięki temu może on być używany zarówno przez niemowlęta, jak i dzieci do 3. r.ż. Kupno tego modelu jest więc inwestycją na lata.

Certyfikaty

Rucken Aero to wyrób medyczny klasy I. Posiada pozytywną rekomendację Instytutu Matki i Dziecka oraz certyfikat OKO-TEX STANDARD. A gdzie można go znaleźć? Chociażby w ofercie e-sklepu senmalucha.pl pod następującym linkiem: https://www.senmalucha.pl/pl/p/Materac-wysokoelastyczny-H2-120×60-cm-Aero-Rucken/1307.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *