Co oznacza czerwone serce na Facebooku

Czerwone serce to uniwersalny symbol wyrażania swoich pozytywnych uczuć względem drugiej osoby. Od dziesięcioleci wysyłane są kartki i laurki ozdobione serduszkami jak dowód miłości i wdzięczności. Również na FB obecny jest symbol serduszka. Co oznacza czerwone serce na Facebooku?

W sieci często pada pytanie, co oznacza czerwone serce na Facebooku

Oczywiście pierwsza odpowiedź jest najprostsza – jak się kogoś bardzo lubi, to można umieścić na jego tablicy lub komentarzu serduszko. (Sprawdź, jak zrobić serduszka na FB)

Kilka lat temu pojawiło się jeszcze inne wytłumaczenie wpisywania serduszek na Facebooku: Napisz serce (♥) na mojej tablicy (bez żadnego komentarza) i wyślij to wszystkim dziewczynom .. ale nie dla chłopaków. Ten chłopak który zapyta dlaczego masz tak dużo serduszek .. często odwiedza twój profil.

Symbolu serca można użyć także jako oznaczenia emocji – zamiast zwykłego lajka. Aby umieścić serduszko pod postem wystarczy najechać na link „Lubię to” z kciukiem i poczekać aż pokaże się więcej symboli, w tym białe serduszko na czerwonym tle, które oznacza, że post jest „SUPER”.

Natomiast w lipcu 2017 roku Facebook wprowadził nową animacja z latającymi sercami w komentarzach i statusach. Aby włączyć te romantyczne emotki w komentarzach do postów wystarczy wpisać skrót XOXO. Jeżeli tekst podświetli się na czerwono, oznacza to że wszystko działa i po kliknięciu w niego pojawi się chmurka latających serduszek.

XOXO – co to znaczy?

Xoxo to skrót popularny w sieci, który oznacza “hugs and kisses”, czyli “uściski i buziaki”. Litera “o” w tym skrócie oznacza przytulenie, natomiast “x” symbolizuje całusa.

Zobacz także:
Fioletowy kwiatek: Nowa reakcja na Facebooku. Co oznacza i jak go używać?
Serce na FB. Jak zrobić czerwone serduszko na Facebooku
Jak zrobić serduszko na Facebooku
Genialne skróty klawiszowe, które pomogą ci szybciej korzystać z Facebooka
Facebook: Jak usunąć konto na Facebooku
Jak usunąć konto z Facebooka
Jak zrobić czerwone serduszko na FB w komentarzu

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.