Wydepilowana pacha kobiety

Podrażnione pachy po goleniu – jak sobie z tym poradzić?

Depilacja bywa bardzo kłopotliwa. Po pierwsze stosując tradycyjne metody, zabieg trzeba powtarzać z dużą regularnością. Po drugie łatwo się zaciąć. Często dochodzi również do niewielkich, ale uciążliwych podrażnień, zwłaszcza pod pachami, gdzie skóra jest bardzo delikatna. Jak sobie radzić z podrażnieniami tego typu?

Depilacja pach a podrażnienia – czemu się pojawiają?

W zasadzie bez względu na to, którego obszaru ciała dotyczy depilacja, mogą pojawić się podrażnienia. Niemniej depilacja pach wywołuje je szczególnie często. Wynika to z faktu, że skóra w tym miejscu jest bardzo delikatna. Co więcej, pod pachami regularnie aplikujemy dezodoranty, co nie pozostaje bez wpływu na stan skóry. Dochodzi do jej wysuszenia, przez co staje się bardziej podatna na podrażnienia. Wystarczy przejechać nawet delikatnym ostrzem, aby pojawiło się piekące zaczerwienienie.

Jak sobie radzić z podrażnieniem?

Z pewnością najlepiej byłoby po prostu zapobiec podrażnieniu. Jak to zrobić? Przede wszystkim należy dbać o skórę pod pachami, zapobiegając zbytniemu jej wysuszaniu. W tym celu zalecamy stosować jakościowe dezodoranty. Poza tym przed goleniem warto odpowiednio nawilżyć skórę. Jeśli mimo wszystko dojdzie do podrażnienia, zastosuj krem, zawierający przynajmniej jeden z poniższych składników:

  • aloes,
  • olej kokosowy,
  • nagietek.

Wymienione składniki wykazują najwyższą skuteczność w łagodzeniu podrażnień skóry. Udowodniono, że radzą sobie nawet z poparzeniami. Szczególnie wysoką skutecznością wyróżnia się aloes.

Depilacja pach bez podrażnień jest możliwa

Chcesz uniknąć konieczności stosowania łagodzącego kremu pod pachami? Masz dość regularnego depilowania pach, które za każdym razem wywołuje dolegliwości bólowe? W takim razie zdecyduj się na depilację laserową. To bezbolesna metoda trwałego usuwania owłosienia z dowolnej części ciała. Wystarczy kilka wizyt w gabinecie, aby pozbyć się wszystkich włosów. Co istotne, włosy nie odrosną, a nawet jeśli się to stanie, będą słabe i łatwo będzie można się ich pozbyć w jednym lub maksymalnie dwóch zabiegach.

Zapraszamy: depilacja pach Poznań

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *