Małą dziewczynka przy kuchennym blacie bezpiecznie bawi się w kuchni w pomocniku kuchennym

Pomocnik kuchenny dla dzieci – dlaczego warto mieć go w kuchni? Odpowiadamy

Nie od dziś wiadomo, że każde dziecko przechodzi w życiu etap, w którym stara się naśladować to, co robią dorośli. Maluszki są szczególnie zachwycone tym, co dzieje się w kuchni, a poprzez obserwację starają się uczyć samodzielności. Choć to fantastyczne doświadczenie, to bywa nieco kłopotliwe dla rodzica, zwłaszcza podczas przygotowywania posiłków. Chcesz uniknąć gotowania z dzieckiem na rękach? Jest na to prosty sposób – pomocnik kuchenny dla dzieci. W poniższym artykule podpowiemy Ci, dlaczego to obowiązkowy mebel w kuchni i jak wybrać odpowiedni model!

Dlaczego pomocnik kuchenny dla dzieci powinien znaleźć się w Twojej kuchni?

Pomocnik kuchenny dla dzieci to drewniany podest, na który maluch może wejść i swobodnie obserwować to, co dzieje się w kuchni. Dzięki temu wraz z wiekiem i rozwojem umiejętności może pomagać w prostych pracach, co pozwala mu poznać i doświadczyć wielu nowych bodźców sensorycznych. Co więcej, daje to dziecku możliwość swobodnego próbowania produktów spożywczych, co może być szczególnie przydatne, jeśli występuje u niego wybiórczość pokarmowa.

Mebel jest solidnie zabezpieczony, by maluch nie wypadł z niego, dzięki czemu rodzic ma wolne ręce i może swobodnie wykonywać prace kuchenne. Wspólne gotowanie korzystnie wpływa na relację i naukę samodzielności u najmłodszych – nie od dziś wiadomo też, że przygotowywane własnoręcznie potrawy smakują najlepiej!

Pomocnik kuchenny – jak go wybrać?

Widzisz pomocnika kuchennego w swoim wnętrzu? Świetnie! Zatem musisz wiedzieć, co należy wziąć pod uwagę, zanim go kupisz. Do decydujących kryteriów zaliczyć możemy:

  • stabilność – dzieci uwielbiają testować swoje zabawki i wytrzymałość własnego ciała. Musisz zatem liczyć się z tym, że pomocnik kuchenny będzie intensywnie eksploatowany. Zadbaj więc o wybór stabilnego i wytrzymałego mebla, który wytrzyma wymagające próby;
  • jakość – wyroby przeznaczone dla maluszków muszą być wykonane z najwyższej jakości materiałów. Pomocnik kuchenny dla dzieci jest zazwyczaj stworzony z solidnej płyty laminowanej, co daje pewność, że będzie służył w doskonałej kondycji długi czas;
  • bezpieczeństwo – wszystkie krawędzie podestu dla dzieci powinny być zaokrąglone, a elementy łączeniowe – skutecznie zamaskowane. Co więcej, każdy element mebla powinien być wykonany z bezpiecznego dla najmłodszych materiału. W dobrych sklepach, takich jak np. tuptiwood.pl, znajdziesz meble, których jakość, zgodność z normami i bezpieczeństwo potwierdzają stosowne certyfikaty;
  • możliwość regulacji – odpowiednio dobrany pomocnik kuchenny dla dzieci rośnie razem z nimi. Postaraj się wybrać model, który ma możliwość regulacji podestu do wzrostu maluszka – dzięki temu z pewnością posłuży dłużej;
  • design – pomocnik kuchenny stanie się ważnym elementem wyposażenia Twojego wnętrza. Wybierz więc model, który będzie pasował do aranżacji.

Od kiedy warto używać kitchen helpera?

Zastanawiasz się, kiedy jest najlepszy moment na wprowadzenie pomocnika kuchennego do domu? Dziecko może z niego swobodnie korzystać, jeśli potrafi samodzielnie i stabilnie stać. Zazwyczaj maluszki zaczynają go używać około 1. urodzin. Mebel może służyć tak długo, jak tylko będzie to konieczne, czyli z reguły do momentu, w którym dziecko swobodnie dosięga do kuchennego blatu. Pamiętaj jednak, by nie pozostawiać pociechy z kitchen helperem bez nadzoru – zawsze bądź w pobliżu!

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *