Kobieta pije wino z kieliszka

Seks a używki – wyjaśniamy

Styl życia jaki prowadzimy ma nieodzowny wpływ na naszą seksualność. Jeśli prowadzimy niezbilansowaną dietę, przepracowujemy się, żyjemy w ciągłym stresie i mało śpimy może to powodować problemy w sferze seksualnej. Wśród aspektów negatywnie na nią wpływających, wyróżniamy również długotrwałe sięganie po używki.

Seks a alkohol

Często zdarza się, że sięgamy przykładowo po lampkę wina, aby przełamać wstyd czy lęk związany z potencjalnym zbliżeniem. Co prawda w małych ilościach, faktycznie pomaga się zrelaksować, rozluźnić i spotęgować doznania, jednak nadmiernie spożywany może mieć już negatywny wpływ na naszą seksualność. U mężczyzn może to objawiać się problemami z erekcją lub wytryskiem, natomiast u kobiet, po alkoholu może może być trudno się podniecić i doświadczyć orgazmu. Warto również pamiętać, że alkohol upośledza zdolności do oceny sytuacji i podejmowania racjonalnych decyzji, co finalnie może prowadzić do częstszego decydowania się na ryzykowne zachowania seksualne.

Palenie papierosów jest sexy?

Ogólna opinia głosi, że papieros po seksie smakuje najlepiej. Warto jednak być świadomym, że palenie wpływa negatywnie na libido zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Papierosy pogarszają także jakość i ilość nasienia. Strzec palenia powinny się też Panie, które stosują dwuskładnikową antykoncepcję hormonalną. Zwiększa to powiem ryzyko wystąpienia powikłań zatorowo-zakrzepowych, a w tym zawału serca czy udaru mózgu.

Narkotyki to tylko chwilowe szczęście

Decydując się na narkotyki jest duże prawdopodobieństwo początkowego odczucia zrelaksowania, euforii, podniecenia i zwiększonych doznań seksualnych. Niektóre z nich podwyższają jednak próg bólowy, co może skutkować bardziej brutalnym seksem, który może skończyć się otarciami i okaleczeniami czy uszkodzeniem prezerwatywy. Istnieją również narkotyki, które potrafią doprowadzić do utraty przytomności i niepamięci wstecznej, a w skrajnych przypadkach stanowią nawet zagrożenie dla zdrowia i życia. Przy przewlekłym stosowaniu możemy się również spodziewać braku ochoty na seks, trudności z osiągnięciem lub utrzymaniem erekcji oraz niezdolności do wytrysku.

Stres a seks 

Przewlekły stres bardzo często skutkuje szeregiem negatywnych konsekwencji dla naszego zdrowia i samopoczucia. Różne schorzenia, chroniczne zmęczenie, bóle głowy, otyłość czy  rozregulowanie cyklu menstruacyjnego to tylko nieliczne powody, przez które zupełnie nie mamy czasu i siły na to, aby myśleć o seksie i się w niego angażować. 

Sen i odpoczynek

Odpowiednia ilość snu i odpoczynku to absolutna podstawa nie tylko dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia, ale także efektywności i większej ochoty na seks. Często okazuje się, że wystarczą niewielkie zmiany w naszym stylu życia, aby odczuć znaczną poprawę samopoczucia i mieć większą ochotę na igraszki w sypialni. Warto przy tym zadbać o odpowiednią suplementację, która wesprze Twoje libido i zwiększy satysfakcję z seksu. Dobrym wyborem w trakcie seksu jest też stosowanie lubrykantu,  który zatroszczy się o dobre nawilżenie w czasie stosunku.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *