Próbnik tkanin tapicerskich w różnych kolorach

Tkaniny tapicerskie – dlaczego warto poświęcić dłuższą chwilę na ich dobór? Wyjaśniamy

Na rynku dostępny jest ogromny wybór różnorodnych tkanin. Czy decydując się na konkretny wariant, można jednak kierować się jedynie względami estetycznymi? Okazuje się, że nie. Dlaczego? Odpowiedź zawarliśmy w dzisiejszym artykule. Dowiesz się z niego, co wyróżnia tkaniny tapicerskie oraz dlaczego warto poświęcić dłuższą chwilę na ich dobór. Zdobytą wiedzę będziesz mógł wykorzystać w praktyce. W rezultacie stworzone przez Ciebie meble będą nie tylko znakomicie się prezentować, lecz również zyskają na funkcjonalności.

Tkaniny tapicerskie – co je wyróżnia?

Czy decydując się na obicie mebla, możesz sięgnąć po pierwszą z brzegu tkaninę? Okazuje się, że nie. Do tego celu przeznaczone są bowiem specjalne tkaniny tapicerskie. Co je wyróżnia?

Przede wszystkim specjalnie opracowane parametry, takie jak np. skład czy gramatura. Zostały one dobrane w taki sposób, aby materiał mógł zostać wykorzystany do renowacji i produkcji wszelkiego rodzaju mebli. Co więcej, jego właściwości sprawdzane są podczas specjalistycznych testów. Za przykład posłużyć może test Martindale, który określa wytrzymałość danej tkaniny. Jest ona szczególnie istotna, gdyż materiał obiciowy powinien być odporny na rozrywanie, rozciąganie, ścieranie, a nawet działanie światła. Nie może także wykazywać tendencji do mechacenia i pillingu, a jednocześnie powinien być bardzo łatwy do utrzymania w czystości. Dzięki temu będzie w stanie wytrzymać nawet intensywną eksploatację. Z tego względu tkaniny tapicerskie coraz częściej wyposażone są także w dodatkowe technologie. Jedną z nich jest np. pokrycie specjalną powłoką, która zabezpiecza przed wchłanianiem zabrudzeń.

Tkanina obiciowa – dlaczego jej wybór jest aż tak istotny?

Na rynku znaleźć można różne gatunki tkanin tapicerskich. Każdy z nich ma inne cechy charakterystyczne. Można je dopasować do wnętrza urządzonego w konkretnym stylu bądź też indywidualnych potrzeb i upodobań klienta. Dlaczego jest to aż tak istotne?

Po pierwsze meble wypoczynkowe muszą spełniać funkcje estetyczne. Wobec tego tkanina powinna być nie tylko solidna, ale też przykuwać wzrok i pasować do zastosowanej aranżacji. Prawidłowo dobrana może nawet podkreślić charakter danego wnętrza. Niemniej pamiętaj o tym, aby jej rodzaj dopasować też do rodzaju mebla, a dokładniej sposobu, w jaki będzie on użytkowany. Pod wgląd powinieneś wziąć przede wszystkim intensywność jego eksploatacji. Tylko wtedy będziesz mieć pewność, że tkanina długo zachowa swój nienaganny wygląd.

Celuj przede wszystkim w wysokiej jakości tkaniny obiciowe, takie jak te dostępne tutaj: https://tkaninykaroliny.pl/tkaniny-tapicerskie. Dzięki temu wykończenie nie tylko znakomicie się zaprezentuje, ale także doskonale zareaguje na upływ czasu i użytkowanie.

Musisz też wiedzieć, że to właśnie tkanina może decydować o komforcie użytkowania i funkcjonalności obicia. Preferowane jest, aby była miękka i przyjemna w dotyku. Wówczas wyściełane nią meble stają się bardzo wygodne. Pożądaną cechą jest także duża elastyczność. Dzięki tej właściwości materiał jest łatwy w obróbce i idealnie dopasowuje się do każdego kształtu.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *