Stetoskop na klawiaturze komputera

Służba zdrowia – czym charakteryzują się prywatne przychodnie w Łodzi?

W Polsce służba zdrowia dzieli się na dwa sektory – publiczny i prywatny. Z sektora publicznego może korzystać każda ubezpieczona osoba, która w sposób regularny opłaca miesięczne składki na Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ). Opłata pobierana jest bez względu na to, czy dana osoba tego chce, czy nie – ubezpieczenie zdrowotne jest w Polsce obowiązkowe. Sektor prywatny natomiast oferuje dostęp do wielu specjalistów z różnych dziedzin medycyny odpłatnie – każdemu. Bez względu na to, czy dana osoba jest ubezpieczona, czy też nie. W Łodzi dostęp do podobnych przychodni również jest niezwykle prosty.

Jak działa służba zdrowia?

Większość osób kojarzy służbę zdrowia z odległymi terminami zabiegów oraz z długimi kolejkami do rejestracji. Prywatne placówki medyczne nie są jednak wcale takie jak publiczne (państwowe), dlatego można uznać je, za znacznie bardziej przydatne przychodnieŁódź jest trzecim co do wielkości pod względem mieszkańców miastem, dlatego też można w nim znaleźć wiele różnych przychodni. Jedne zajmują się świadczeniem usług medycznych nieodpłatnie, drugie zaś oferują dostęp do specjalistów, którzy za swoje usługi pobierają określoną opłatę.

W prywatnych przychodniach w Łodzi można liczyć na fachowe wsparcie i pomoc medyczną – kompleksowo. Takie placówki nie korzystają ze wsparcia NFZ. Fundusz ten dysponuje i tak ograniczonym już budżetem, dlatego przychodnie prywatne utrzymują się same.

Efektem tego jest krótki czas oczekiwania na wizytę w gabinecie lekarskim, fachowe konsultacje z doświadczonymi lekarzami, dostęp do zróżnicowanej oferty i poczucie spełnienia. Jakie pakiety medyczne oferują takie prywatne przychodnie w Łodzi?

Kompleksowe zestawienie niezbędnych usług

Udając się do placówki, która udziela wsparcia medycznego odpłatnie, można liczyć na kompleksowość, czyli dostęp do najważniejszych świadczeń oraz niezbędnych do diagnostyki usług. Na wspomnianą kompleksowość składają się zarówno elementy podstawowej opieki lekarskiej, jak i konsultacje ze specjalistami z wielu różnych dziedzin.

W zależności od placówki można liczyć na dostęp do takich lekarzy, jak:

  • Internista,
  • Lekarz medycyny rodzinnej, estetycznej lub sportowej,
  • Dermatolog,
  • Urolog,
  • Radiolog,
  • Ortopeda, Fizjoterapeuta,
  • Psychoterapeuta, Psychiatra,
  • i wiele więcej.

Szeroki pakiet medyczny może być również poszerzony o zabiegi z medycyny estetycznej. Taką ofertę kierują dla pacjentów takie przychodnie w Łodzi jak np. Bałuckie Centrum Medyczne.

Dlaczego prywatne przychodnie są lepsze od państwowych?

Prywatne placówki medyczne zyskują coraz bardziej na popularności – pomimo tego, że za wszystkie świadczone przez nie usługi należy wnieść odpowiednią opłatę. Dzieje się tak dlatego, że państwowa służba zdrowia nie działa niestety właściwie. Długie kolejki i jeszcze dłuższy czas oczekiwania na zabieg to największe mankamenty, z jakimi można się tam spotkać. W prywatnych placówkach nie ma miejsca na podobne sytuacje. Personel medyczny doskonale zna się na swojej pracy, wizyty odbywają się tak, by zapewnić największą opiekę pacjentom, a kolejki można spotkać jedynie przy toaletach – chodź i w tej sprawie sytuacja może wyglądać zupełnie inaczej.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *