Ogrzewanie na podczerwień - ekologiczny i ekonomiczny wybór

Tanie ogrzewanie na podczerwień – niższe koszty za ciepło w twoich wnętrzach!

Co to jest ogrzewanie na podczerwień, jak działa i dlaczego warto zastosować takie rozwiązanie. Sprawdź, dlaczego warto postawić na naturalne źródła ciepła i ogrzewać pomieszczenia tanio i ekologicznie.

Co to jest ogrzewanie na podczerwień?

Ogrzewanie na podczerwień istnieje od zarania dziejów. Naszym najbardziej znanym promiennikiem podczerwieni jest słońce, które może sprawić, że nawet zimowy dzień będzie przyjemny i ciepły.

Promieniowanie podczerwone odkrył William Herschel 1800 roku. Dokonał tego za pomocą termometru do pomiaru temperatury widma światła przechodzącego przez pryzmat. Temperatura w czerwonej części widma była wyższa niż w niebieskiej. W części widma poza czerwienią temperatury były jeszcze wyższe. Ten nowy obszar w widmie elektromagnetycznym nazwano promieniowaniem podczerwonym.

Jak działa ogrzewanie na podczerwień?

Ogrzewanie domu na podczerwień działa więc na tej samej zasadzie co słońce. Możemy wyróżnić trzy rodzaje promieniowania elektromagnetycznego stosowanego w urządzeniach na podczerwień. Krótsze fale podczerwone pokrywają się z wyższymi temperaturami.

Krótkofalowe promieniowanie podczerwone jest najbardziej intensywne i ma wyraźny czerwono-pomarańczowy kolor. Ten typ często pojawia się w grzejnikach tarasowych. Promieniowanie podczerwone średniofalowe można rozpoznać po jego ciemnoczerwonym świetle. Nadaje się do pomieszczeń publicznych, saun, salonów, łazienek i grzejników tarasowych. Jako główne urządzenie grzewcze nadaje się długofalowe promieniowanie podczerwone, które nie emituje światła widzialnego. Ten rodzaj promieniowania jest również najlepiej pochłaniany przez organizm ludzki.

Tanie ogrzewanie na podczerwień

Panele grzewcze na podczerwień mogą być zastosowane zarówno w mieszkaniach, domach wolno stojących jak i lokalach użytkowych. Emitując promienie podczerwone, nagrzewają konstrukcję budynków oraz przebywające wewnątrz osoby. 

Dlaczego warto zainwestować w ogrzewanie na podczerwień? Licząc wszystkie koszty, taka inwestycja jest po prostu dla nas korzystna. Choć cena paneli grzewczych na podczerwień nie jest najniższa, to kompensuje ją wysoka efektywność ogrzewania. Montaż systemu jest szybki i łatwy, nie wymaga dodatkowych instalacji (jak w przypadku CO), dodatkowo może działać nawet 25 lat. Temperatura w pomieszczeniach regulowana jest automatycznie za pomocą wygodnego termostatu. W połączeniu z fotowoltaiką jest to bardzo ekologiczny sposób ogrzewania. 

Jeżeli zastanawiasz się nad ogrzewaniem na podczerwień, odwiedź stronę https://termoplaza.plgdzie dostępna jest szeroka oferta grzejników i paneli na podczerwień oraz pozostałych akcesoriów.  

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *