Zastosowanie tulei poliuretanowych w branży motoryzacyjnej

Tuleje poliuretanowe – poznaj wady i zalety tego rozwiązania

W branży motoryzacyjnej coraz częściej stawia się na tworzywo, jakim jest poliuretan. Wszystko ze względu na właściwości, którymi obdarzony jest ten materiał. Czy rzeczywiście wyroby z poliuretanu zasługują na uwagę? Odpowiedź poznasz już za moment. W poniższym artykule tematem rozważań będą bowiem tuleje poliuretanowe. Czytaj dalej i sprawdź, jakie są wady i zalety tego rozwiązania.

Czym są tuleje poliuretanowe?

Tuleje to jedne z kluczowych elementów układu zawieszenia. Odpowiadają one bowiem za tłumienie drgań. W rezultacie dzięki ich obecności nie zostają one przeniesione na karoserię, co znacząco wpływa na komfort jazdy. Utrzymują również elementy zawieszenia we właściwym położeniu.

Do tej pory najczęściej stosowało się tuleje metalowo-gumowe. Od jakiegoś czasu jednak na popularności zyskują również tuleje poliuretanowe, znane też jako polibusze. Dlaczego?

Wszystko ze względu na dużą twardość oraz zwiększoną wytrzymałość elementów wytworzonych z tego tworzywa. Cechy te uczyniły poliuretan znakomitą alternatywą dla wyrobów z gumy. Zanim jednak zdecydujesz się na wdrożenie tego rozwiązania, warto poznać wszystkie jego wady oraz zalety.

Jakie są wady i zalety zastosowania tulei poliuretanowych?

Zastanawiasz się nad zastosowaniem tulei wykonanych z poliuretanu? Musisz więc wiedzieć, z czym to się wiąże. W tym celu zapoznaj się ze wszystkimi wadami oraz zaletami tego rozwiązania. Zacznijmy jednak od początku.

Otóż jak już wspominaliśmy, tuleje poliuretanowe są dużo twardsze oraz mają zwiększoną wytrzymałość. Uzyskane w ten sposób zawieszenie ma więc dłuższą żywotność. Jest też o wiele sztywniejsze niż w przypadku zastosowania tulei wykonanych z gumy. Dzięki temu jest w stanie wytrzymać nawet duże obciążenia. Co więcej, omawiana sztywność zapewnia też dużą precyzję prowadzenia pojazdu, dając lepszą kontrolę nad autem.

Wszystkie te cechy sprawiają, że produkt ten jest wręcz idealny do agresywnej jazdy, nawet tej odbywającej się w ekstremalnych warunkach, takich jak rajdy czy wyścigi. Jednocześnie mogą okazać się jednak również wadą. Wszystko zależy tak naprawdę od sposobu użytkowania samochodu. Okazuje się bowiem, że tak sztywne zawieszenie niekoniecznie sprawdza się podczas spokojnej jazdy po mieście. Wszystko ze względu na nieco gorszą zdolność tłumienia drgań, co przekłada się na zmniejszony komfort na drogach. Jak więc widzisz, zastosowanie tulei poliuretanowych powinno mieć swoje uzasadnienie. Niemniej korzyści może być naprawdę wiele. Aby móc je czerpać, należy jednak postawić na sprawdzone źródło zakupów. Jednym z takich miejsc jest e-sklep https://poliuretany.olkusz.pl/. Oferuje on produkty wysokiej jakości, co przekłada się na ich skuteczność oraz wytrzymałość.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *