Grupa pracowników w czasie wyjazdu słuzbowego w góry podziwia zachód słońca

Udany wyjazd firmowy w góry — poznaj skuteczną receptę

Sposób na aktywowanie grupy pracowników jest prostszy, niż się wydaje. Wspólna rekreacja i czas poświęcony przyjemnym zajęciom znacznie wpływa na rozwijanie relacji w pracy. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zaplanować idealną imprezę dla większej ilości osób z zespołu, sprawdź koniecznie dokąd pojechać i jakie atrakcje wybrać.

Atrakcje na stoku i regionalna kuchnia

Integracja w grupie to podstawa efektywności i produktywności. Dlatego warto zorganizować wyjazd firmowy, który pozwoli lepiej poznać się pracownikom oraz zacieśnić przyjazne więzi. Świetnym pomysłem będzie pobyt w górach, gdzie można zaplanować atrakcje na stoku narciarskim lub spotkania w przytulnych regionalnych gospodach. Dobrze jest przygotować plan w taki sposób, by nie zabrakło pomysłów na ciekawe spędzanie czasu. W trakcie robienia listy na kolejne dni należy wziąć pod uwagę m.in. zmienność pogody.

Każda pora roku daje inne możliwości

Na początku warto rozeznać, czy dana grupa osób będzie bardziej zainteresowana wyjazdem firmowym w zimie, czy latem. Góry są piękne o każdej porze roku i dają wiele możliwości w każdym sezonie. Trekking dobrze jest zaplanować na cieplejsze miesiące, z kolei odwiedziny na stoku narciarskim to świetny plan na czas, kiedy spadnie śnieg. Nie każdy lubi chłód albo niekoniecznie potrafi korzystać z nart lub snowboardu. Należy wziąć pod uwagę potrzeby także tych współpracowników. 

Ograniczenia i przeszkody w organizacji: jak sobie z nimi poradzić?

Organizując tematyczną wycieczkę, trzeba liczyć się z tym, że nie każdy będzie chciał z niej skorzystać. Może okazać się również, że chętne osoby wcześniej nie miały do czynienia z żadnym narciarskim sportem. Dlatego integracyjny wyjazd firmowy w góry warto poprzedzić zadaniem grupie tego typu pytań:

  • Czy umiesz jeździć i używać sprzętu do sportów zimowych?
  • Czy potrzebujesz lekcji z instruktorem?
  • Czy masz swój sprzęt, czy będzie konieczne jego wypożyczenie?

Ustalenie takich i podobnych kwestii pozwoli lepiej zaplanować konieczne wydatki oraz da pogląd na to, czy uda się zebrać zespół na tę wyprawę.

Sprawdzone oferty biura podróży

Sprawy organizacyjne mogą być niekiedy przytłaczające, dlatego warto skorzystać z oferty sprawdzonego biura podróży. Wyjazdy narciarskie dla firm można znaleźć m.in. na stronie horyzont.net.pl. Dostępne tam propozycje umożliwiają dopasowanie szczegółów wyprawy do potrzeb zespołu, a także dają pewność wysokiej jakości noclegów i wyżywienia. Decydując się na gotowy pakiet, nie trzeba tracić czasu na szukanie odpowiedniego hotelu.

Szybko, bezpiecznie i bez obaw o szczegóły

Tego typu oferty pozwalają szybko i bezpiecznie zaplanować udany wyjazd integracyjny. Firmy często korzystają z tego typu propozycji, gdyż pozwalają one na sprawne zorganizowanie ciekawych atrakcji narciarskich dla całej grupy. Nie trzeba poświęcać wielu godzin na szczegóły, które leżą po stronie biura podróży oraz można skupić uwagę na przyjemniejszych kwestiach związanych z wypadem w góry.

Jeśli chcesz sprawić, by wyjazd integracyjny okazał się udany dla całego zespołu, zapytaj pracowników o oczekiwania z nim związane. Sprawdź też koniecznie najciekawsze oferty firmy Horyzont.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *