Zakup autoklawu medycznego

Zakup autoklawu medycznego

Bezpieczeństwo podczas wykonywania zabiegów kosmetycznych w dużej mierze zależy od poziomu sterylności sprzętu oraz narzędzi pracy. Salony kosmetyczne inwestują w autoklawy, ponieważ troszczą się o zdrowie swoich klientów oraz pracowników. W tym artykule wyjaśnimy, jak działa autoklaw kosmetyczny.

Sterylizacja w gabinecie

Niezwykle istotnym tematem w kontekście bezpieczeństwa klientów jest sterylizacja w gabinecie kosmetycznym. Nowi klienci każdego dnia trafiają do salonu. Niektórzy z nich mogą rozprzestrzeniać drobnoustroje chorobotwórcze, takie jak grzyby, bakterie oraz wirusy. Niektóre patogeny mogą bardzo łatwo przeniknąć do organizmu na skutek mikrouszkodzeń skóry. Warto mieć na uwadze, że do takich mikrouszkodzeń dochodzi najczęściej w trakcie zabiegu kosmetycznego. Bardzo poważne konsekwencje może nieść za sobą lekceważenie zasad dezynfekcji i sterylizacji. Chodzi tu przede wszystkim o rozwój grzybicy paznokci lub stóp, a także zarażenie gronkowcem oraz wirusem HCV lub HIV.

Wyposażenie salonu

Każdy salon kosmetyczny musi posiadać na wyposażeniu autoklaw, żeby uniknąć takich przykrych konsekwencji. Niezwykle ważne jest także przestrzeganie procedur dotyczących sterylizacji narzędzi. Tylko wtedy właściciel salonu może być pewien, że zapewnia maksymalną ochronę swoim klientom przed wszystkimi patogenami. Autoklaw medyczny jest inaczej określany jako kosmetyczny. Jest to urządzenie wykorzystywane do wielokrotnej sterylizacji narzędzi chirurgicznych oraz kosmetycznych. Jest to zbiornik ogrzewany i zamknięty hermetycznie, w którym przebiega proces sterylizacji.

Działanie autoklawu

Warto podkreślić, że odpowiedni poziom temperatury jest zachowany we wnętrzu autoklawu. Dzięki temu można się skutecznie pozbyć chorobotwórczych drobnoustrojów z powierzchni przedmiotów. Autoklawy parowo-ciśnieniowe klasy B cieszą się w ostatnich latach największą popularnością. Taki sprzęt zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa i skuteczność procesu sterylizacji. Przystępna cena jest ich niezaprzeczalnym atutem. Jest to również ogromna oszczędność czasu, ponieważ wcześniej salony kosmetyczne przekazywały podmiotom zewnętrznym narzędzia do sterylizacji. Warto mieć na uwadze, że autoklaw kosmetyczny pozwala wielokrotnie sterylizować wszystkie narzędzia.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *