Nowoczesny salon z dużym obrazem na ścianie

Jak znaleźć idealne obrazy do salonu?

W każdym salonie, zarówno nowoczesnym, jak i klasycznie urządzonym, powinien się znaleźć co najmniej jeden obraz. Co powinien przedstawiać? Możliwości jest całkiem sporo. Może być to zwykły krajobraz lub portret. Sprawdzają się też motywy oryginalne np. futurystyczne. Jak zatem wybrać obrazy odpowiednie do salonu?

Idealne obrazy do salonu – czyli jakie?

W tym przypadku trzeba wziąć pod uwagę styl, w którym utrzymane jest dane pomieszczenie. Dzisiaj w wielu mieszkaniach króluje minimalizm. Wtedy dobrym rozwiązaniem są surowe materiały, chłodne barwy i proste formy. Są jednak i wnętrza stylizowane na bardziej klasyczne. Wykorzystuje się w nich drewniane meble i dużą ilość roślinności. 

Do minimalistycznych wnętrz pasować będą np. futurystyczne obrazy do salonu. Wcale nie muszą być utrzymane w stonowanej kolorystyce. Mile widziane są tutaj także akcenty nieco bardziej kolorowe. Warto jednak daną barwę później powtórzyć np. na poduszkach lub zasłonach. W pomieszczeniach urządzonych klasycznie strzałem w dziesiątkę są oczywiście portrety i krajobrazy. Dzięki nim salon staje się od razu bardziej przytulny. 

Jaką wielkość powinny mieć obrazy do salonu?

Spore znaczenie ma wielkość obrazów wieszanych na ścianie w salonie. W tym przypadku liczy się na pewno wolna przestrzeń na ścianie, rozmiar pomieszczenia czy jego całe wyposażenie. Jeśli w pokoju dziennym znajdują się np. sporych rozmiarów szafa i duża sofa, mały obraz na ich tle może się zupełnie zgubić. Inaczej jest w sytuacji, gdy wnętrze wypełniają inne dekoracje np. rośliny doniczkowe, poduszki dekoracyjne itd. 

Wybierając duże obrazu do salonu, nie należy przesadzać z ich liczbą. Wystarczą w zupełności jedna lub dwie dekoracje tego typu na ścianie. Czasem dobrym rozwiązaniem jest powieszenie koło siebie większej ilości obrazów. Trzeba to jednak zrobić w przemyślany sposób. Nie można pozwolić na to, aby do aranżacji wkradł się chaos. Dlatego dekoracje muszą być ze sobą spójne i tworzyć jedną całość.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *